Dotaz

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na takovou jednu osobní věc. Jsem matka 3 dětí ve věku od 4-15 let. Doma se snažím děti stravovat podle našich krevních skupin, bohužel naše školství (ať se jedná o školu mateřskou, základní či střední) v tomto ohledu jaksi je někde mimo.. Dokud jsem byla na mateřské, vařila jsem doma a relativně to šlo. Nyní, když jsem nastoupila do práce a děti se mají stravovat ve školách, kde si v tom lepším případě mohou vybrat z jídel – svíčková s knedlíky a nudle s mákem.. si nevím rady. Mohu se zeptat, jak to řešíte Vy? Nebo jestli neumíte poradit, jak se zachovat, co dělat, aby to na děti mělo co nejmenší dopad? Dát jim velké svačiny a jíst až odpoledne, kdy se všichni dostaneme domů? Jsem bezradná. Nejsem žádná fanatička, ale to, co se dětem v jídelnách podává, to opravdu žasnu.. a divím se, že to rodičům nevadí. (snažila jsem se domluvit s jídelnami, aby byla alespon možnost výběru, kdy jedno jídlo je alespoň vegetariánské, tak mi bylo sděleno, že na extrémní stravování nejsou zařízené a že vaří dle standartů..) Co víc k tomu dodat..
Děkuji za odpověd a přeji krásné dny.

Odpověď

Dobrý den,
jsem také matka tří dětí :-))
Jak to řeším já? Přesně tak, jak jste napsala. Do školy dostávají velké svačiny a teplé jídlo mají, až se vrátí ze školy. Rozhodně je pro ně menší zlo jíst teplé jídlo pouze večer, než kdyby jedli to, co jim „ukuchtí“ v jídelnách. Protože vy sama už dnes víte, že jídlo pro děti ve školních i školkových jídelnách se naprosto vůbec neliší od chemických nechutností, které nabízejí naše restaurace. Vše z prášku, instantní, spoustu glutamanu, koření, dochucovadel a ty příšerné kombinace – gulášová polévka a sladké buchty…  :-((
Tak to tedy pro své děti nechci.
Takže ráno vydatná snídaně (pokud děti ovšem chtějí snídat, jedno mé dítě, stejně jako já nemůže ráno jíst nic, tak pouze pije) – polévka nebo obilná kaše.
Svačina hodně ovoce, zeleniny, skvělý obložený zdravý chléb s pomazánkovým máslem, pomazánkou luštěninovou či obilnou, tofu, občas sýrem feta nebo kozím, okurka, ledový salát nebo čínské zelí – všichni spolužáci jim závidí. Velkou láhev s pitím.
A odpoledne polévka – tu si umí ohřát každý sám, a pokud je někdo dospělý doma, teplé druhé jídlo buď připravené ze včerejška nebo čerstvě, podle situace.
Žádný problém to není, pokud víte, že vaše děti ve školních jídelnách prostě jíst nemohou, pak se vyřeší vše.
Přeji, ať se vám daří vše, jak chcete.
MMatoušová

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Vital A: Multivitamin pro krevní skupinu A
Vital A: Multivitamin pro krevní skupinu A

Krevní skupina A se vyvinula před 15-25 tisíci lety, když se rozšířilo zemědělství. Lidé, kteří náleží k této skupině, již vykazují vegetariánské rysy. Mohou poměrně dobře zásobovat své tělo minerály prostřednictvím výživy, ale optimální činnost svého těla mohou podpořit užíváním vitaminů B12, C a E a také kyseliny listové a pantothenové. Minerály a vitaminy jsou v tomto přípravku doplněny bylinami, jako jsou listy hlohu, borůvky a dobromysl.

Detail produktu

Komentáře