Dotaz

Dobrý den!
Za poslední dva roky, co jsem se současným přítelem trpím velkými úzkostmi.  Spouštěčem je vždy můj přítel a situace vždy vyeskaluje hádkou nebo rozchodem, kdy se pak hroutím úplně až do té míry, že mám opravdu pocit, že umřu.  Úzkosti pak tlumím alkoholem, cigaretami a prášky a dostávám se do šílené spirály, ze které se pak dostanu až když se mezi námi věci opět urovnají.  Odejít jsem se snažila několikrát, ale prostě to nejde.  On vždy přijde s prosíkem,  a ujišťuje jak mě má rád, že si mě chce vzít atd. (což mu vše věřím). A já ho mám také ráda. Jsem bez něj jakoby mi chyběla druhá polovina, to stejné cítí i on.
Vypozorovala jsem, že tyto stavy souvisí s menstruačním cyklem a že opravdu se ze mě hlavně před menstruací stává úplně jiný člověk, fúrie bez nadhledu a mám naprosto neadekvátní reakce, pak trpím výčitkami.  Zjištění souvislosti s menstr. cyklem beru jako velký posun a alespoň vím, kde mám začít pracovat.  V tomto má přítel nadhled a moje výkyvy si v podstatě nebere až tak k srdci.  Ráda bych se však zeptala, jak toto zmírnit (jediné ´dobré dny´mám v období ovulace, zbytek cyklu je špatný, horší nebo úplné peklo).
Nicméně nemám pocit, že by toto vše bylo pouze mnou.  Přítel je muzikant, žije ve svém světě, skládá hudbu, hraje a nic jiného neřeší, dost holduje alkoholu.  Nežijeme spolu, každý večer k němu jezdím, zajišťuji nákupy atd..  Přiznávám, že jsem asi vnitřně nespokojená protože veškerou energii do vztahu vkládám já.  Peníze a servis, který mu poskytuji neřeším, to že spolu spíme jednou za půl roku, to už jsem si taky zvykla (dřív to ovšem byl velký spouštěč úzkostí, v kombinaci s tím, že mi často vyprávěl o bývalých přítelkyních, takže z mé strany žárlivost na ně a další úzkosti, s tím se snažím také pracovat.). Jeho alkohol v podstatě beru jako součást jeho práce a snažím se být tolerantní a v jeho práci ho co nejvíce podporovat.
Včera se však stala věc, která mi vrátila stavy hrozné úzkosti, kdy téměř nejsem schopná fungovat.  Je to v podstatě v různých formách dost běžná situace a poslouží jako dobrý příklad. Byli jsme domluveni že ve 20 h přijedu, chvíli před tím volal, že má práci atˇpřijedu v 21 (byla jsem již na cestě, ale mám ovulaci , takže mě to absolutně nerozhodilo a šla jsem nakupovat.  Když jsem tam přijela, pracoval ještě další hodinu a byl hodně opilý (u tototo taky nikdy nevím dne a hodiny).  Přemluvil mě ať si s ním dám trochu vínka, což byla chyba, zase jsem se nechala vmanipulovat (neděle večer, ráno práce) a v opilosti mi řekl, ať cvičím a dělám něco pro sebe, že když jsem hubená, tak jsem pro něho více sexy.  Celý ten večer bych byla v pohodě, ale toto bylo TO, co se mě dotklo a finálně odpálilo (jsem normálně pěkná štíhlá fajn ženská a v žádném případě jsem neztloustla, spíš naopak..) . Toto nebylo poprvé (asi před rokem se se mnou rozešel s tím, že pro něj nejsem dost přitažlivá, bylo to ale po sérii mnoha hádek), takových a pár ještě horších výroků mi už za tu dobu řekl více, vždy jsem to ale pak nějak rozchodila.  To, že se cítím hrozně a vypadám asi hrozně je pravda, ten vztah mě dostal na kolena.  Vše skončilo ranní roztržkou, kdy já opět odcházím do práce se slzami v očích, v úzkostech takových, že si myslím, že už to nepřežiju, zatímco on si už zase dává víno.  Mám úzkost, výčitky, že jsem reagovala zbytečně přehnaně, zároveň se bojím o jeho zdraví a aby to s ním neseklo, opravdu to dokáže přehnat, je mu 54 a bere léky.  Kdybych neměla ovulaci a nebyla v klidu, tak bych hádku přičetla mému výkyvu, ale tentokrát si říkám, že už je to celé za hranou.
Nestěžuji si na něj, vím, do čeho jsem šla, když jsem ho potkala.  A je také spousta hezkých chvil. Jen mám pocit, že už nevím, co lze ještě tolerovat, co už ne, nevím co je normální a co za hranou.  Stále se mu snažím dávát lásku a nic od něj nechtít, ale už si říkám jestli to už není spíš nedostatek mé sebeúcty.   Jemu to celé takto vyhovuje a já vím, že se ho nemám snažit měnit.
Ráno, když jsem odcházela, jsem si říkala, že tento teror už dál nechci žít, tlustou čáru a zaměřit se jen na sebe se mi asi opět nepodaří. Nebo ano?  Všude čtu, že se člověk má řídit srdce a to srdce mě stále táhne k němu.
Čtu různé články, poradny atd.  a přiznám se, že zkouším vše zleva zprava, ale už se v tom všem ztrácím, a proto bych Vás ráda poprosila o nasměrování.  Už to, že jsem tento email napsala působí terapeuticky a děkuji Vám za přečtení.
Předem děkuji za případnou odpověď.
Gábina

Odpověď

Dobrý den,

partner vždy brnká na naši nejslabší strunku, aby v  nás rozvibroval náš životní úkol, ke kterému se máme dostat. Partner je vždy náš učitel a pokud je mezi námi láska, má smysl se posouvat, vnímat, co partner dělá a podle toho se měnit. Změnit druhého nelze, lze jen změnit sebe a tím se zbavit toho, co mi na partnerovi vadí – on to totiž pak přestane dělat, je to zákon.

Co je vaším úkolem? Jste 3 Dřevo podle Astrologie 9 planet, takže energie, která se má naučit pracovat se svým vztekem, negativními emocemi, má se učit pracovat s nespokojeností. Vaším hlavním orgánem je žlučník a játra – podívejte se na duchovní příčinu oslabených jater, to je váš životní úkol.

Podívejte se na online program Tolerovat je láska, na videa zdarma, teď není čas řešit toto téma, až na jaře, to pak vstupte do členské sekce, tam vyřešíte svůj základní životní úkol, pro který jste sem přišla.

To ale není vše. Nemáte žádnou ženskou energii, jste veskrze energie mužská. Máte silnou plnou rovinu energie s vícečetnými devítkami, což je ohromná síla. Je třeba sportovat nebo dělat práci, kterou milujete a tam tu energii ventilovat, pokud to nemáte a neděláte, není možné tuto sílu ukočírovat a na první brnknutí startujete jako čertík z krabičky. K tomu dvě izolované jedničky, tj. neschopnost konstruktivně, žensky vyjadřovat své pocity.

Neventilovaná nespokojenost vede k hádkám, k tomu, že partnerovi vyřvete v jeden okamžik, co vás štve, ale protože on je muž, tak vůbec neslyší, co říkáte, muži reagují pouze na ženskou komunikaci, jinak s námi bojují…

Pro vás je důležité učit se říkat, co vám vadí a co nechcete – žensky, aby partner slyšel.

Přidejte se k Žena je láska – je k dispozici kurz zdarma, čtěte knížku Žena je láska, podívejte se na videa zdarma především tak o komunikaci, přidejte se na čekací listinu KRUHU a vstupte, až ho otevřu, potřebujete ženskou pomoc jako sůl, přidejte se k uzavřené ženské FB skupině Žena je láska – cesta k vědomému ženství.

A doporučuji na stabilizaci hormonálního cyklu užívat:

New Life 1-1-1 – stabilita minerálů a bylin + pupalku Evening Primrose Oil 1-1-1 + Noni 3 lžíce na změkčení a snažší vypuštění toho, co je ve vás…

Vše si pořídíte v empatia shopu

Je to nádherné uvidět svou ženskou cestu a začít po ní kráčet vědomě. Těším se na ni společně!

s láskou Miluška za empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Organic Noni: Organické Noni s biocertifikátem
Organic Noni: Organické Noni s biocertifikátem

Morinda citrifolia (která se v polynéských jazycích nazývá noni) je exotické zvláštní ovoce, které obsahuje několik životně důležitých látek. Polinesian Noni a Organic Noni jsou komplexní přípravky navržené k podpoře vašeho zdraví, bohaté na vitaminy, aminokyseliny a minerály. Podporují zdravou činnost buněk a jejich normální dělení; kromě toho snižují zánětlivé procesy v těle. Přispívají k detoxikační funkci jater a mají rovněž antibakteriální, protivirové a protiplísňové účinky. Plody Organic Noni pocházejí z kontrolované ekologické farmy a jsou ochuceny malinami z organické farmy. Zatímco původ Polinesian Noni je v nezkažené přírodě, zdrojem plodů v Organic Noni jsou farmy s biocertifikátem.

Detail produktu

Komentáře