Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Nemoc je způsob, jak vás vytrhnout z proudu běžných událostí, kdy se vám nahromadilo příliš mnoho emocí. Onemocníte a během nemoci všechny ostatní starosti a prožívání ustupují. Zejména, jde-li o nevyléčitelnou nemoc. Dostali jste čas, abyste se zamysleli nad životem a jeho smyslem.

Mahátma Gándhí

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, proč se nedoporučuje mlsat čokoládu?
Obsahuje totiž teobromin (látka příbuzná kofeinu) a rafinovaný cukr. Začne v organismu kvasit a vyvolává tvorbu kyseliny octové, uhličité a alkoholu, což jsou pro tělo jedy. Navíc často obsahuje plísně.

L-arginin

L-arginin je potřebný pro normální činnost hypofýzy (podvěsek mozkový), k syntéze bílkovin a k optimálnímu růstu. Spolu s dalšími aminokyselinami je potřebná pro syntézu a vylučování růstového hormonu. Povzbuzuje tělesnou obranu a snižuje tak náchylnost k infekčním onemocněním. Muži potřebují mnoho argininu, protože 80% bílkovin výměšku varlat (spermií) je budováné z této aminokyseliny. Její nedostatek může vést k neplodnosti. Zlepšuje mužské sexuální funkce - erekci.

Sportovci mohou L-arginin úspěšně používat k podpoře růstu a síly svalové hmoty a jako prostředek k redukci tělesného tuku.

Podporuje detoxikaci jater, hojení ran, při léčbě ledvinových poruch, při tvorbě kolagenu, zpomaluje vznik nádorů.

Podporuje rekonvalescenci po operacích, lépe se hojí rány. Je výborný pro seniory. Podporuje imunitu u dlouhotrvajících nemocí.

Ve stravě se vyskytuje v ořechách, pražené kukuřici, svatojánském chlebu, želatině, čokoládě (v omezeném množství), rýži natural, ovesné mouce, slunečnici, rozinkách, sezamovém semínku, obilných otrubách, sýrech, mléku a masu.

Doporučená denní dávka:
500 - 3000 mg podle stavu, užívat na lačný žaludek, nezapíjet mlékem!

Vše o argininu se můžete dozvědět tady