Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Realita je těžká a neodbytná a stále nám dýchá na záda.

Werner Erhard

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že jedna tableta C 500 obsahuje tolik vitamínu C jako 1 kg pomerančů nebo 10 kg jablek?

Příprava a zahájení půstu

Příprava - zahájení půstu

Ivan

 

Miluška

Příprava nebyla vlastně nic moc. Jíme poměrně rozumně. Přesto si občas neodepřu nějaké masíčko a sýrek. No, zima už je taková. Proto jsem si na podzim udělal předběžnou lehkou očistu střev a do dneška jím denně Yuccu na celkové "odmydlování". Po vánocích jsem poškádlil ledviny troškou Nopalinu a ledvinovým čajíkem. Od půlky března jsem absolvoval měsíční očistu jater s tím, že celý cyklus zakončím půstem. Alespoň tak 10 dní. Možná 14. Ale možná taky, že to za pět dní vzdám.. No uvidíme. Žíly mi to nerve.
Před několika lety už jsem dva půsty držel. Oba jsem zkaňhal. Jeden po deseti, jeden už po pěti dnech.. První proto, že moje zlato Miluška potřebovala zapojit myčku na nádobí a já netušil, že zeď se postaví proti. Byla samej šutr a prorazit v ní díru 60 cm na přívod vody byl jedenáctý den půstu velmi pošetilý nápad! Sice se to povedlo, ale hodinu na to jsem myslel, že asi chcípnu. A myslím to fakt vážně. Nedoporučuju napodobovat!!!
Za nějaký rok jsem to zkusil znovu, ale nějak to nevyšlo s počátečním vyčištěním a tak jsem musel skončit po pěti dnech, protože jsem měl pocit, že mám ve střevech horký šutry.
No, nějaký rok zase utekl, mnoho se změnilo, snad vím o těchto věcech mnohem víc, než jsem věděl tenkrát, žiju úplně jiný život, takže věřím, že si to mohu lajznout po několika měsících nepřímých příprav celkem kdykoliv. Přesto jsem počkal, až bude těsně po úplňku. To je vždycky lepší.

Takže plán zněl následovně:
 Úplněk byl nyní v sobotu 13. 5.
3 dny před úplňkem postupně zlehčovat stravu, v sobotu v poledne poslední jídlo. Pak už jen čajíky nebo šťávičky. Večer lehký klystýrek. Ten opakovat ještě ráno a v neděli už zůstat jen u čajíků, šťáviček z ovoce a čisté vody (používáme osmotickou "destilku").
Na rozdíl od dřívějška budu podporovat tělo potravními doplňky, které už jsou dnes pro mě neoddělitelnou součástí života. Super je, že ty nejlepší preparáty, které používáme (např. ZenThonic, který chci použít), jsou ve formě sirupů. Jen Lutein (přece jen se mi poslední dobou zhoršují oči) je v malých tobolkách, ale to se zvládne. A kdyby byl pocit hladu nezvladatelný, zkrotí ho SlimFormula. To by mělo stačit.
Na příští dva týdny jsem si naplánoval jen lehkou nefyzickou práci, kromě asi tří reflexních masáží. To se zvládne.

Realita se téměř povedla - v sobotu jen lehký obídek (brokolička s novým brambůrkem) na konferenci a jinak k jídlu nic. Jen večer, po skoro dvouhodinové jízdě autem, místo klystýrku do mě zunklo jedno pivínko. No a hajdy na kutě, klystýrek může být i ráno. :-)
Zítra je neděle, už se těším, jak se budu rochnit... :-)
 

  Odhodlala jsem se k půstu z jiných důvodů než moje drahá polovička. Hlavně, a to mu neříkejte, jako morální podpora, aby v tom nebyl sám. :-) A za druhé proto, že mám pocit, že jím na běžné poměry velmi, velmi, někdy až moc velmi zdravě, potravní doplňky užívám pravidelně a myslím, že v dostatečné míře a tak když přemýšlím, co ještě pro své tělíčko udělat, nic jiného než půst mě nenapadá. Možná ještě trošku cvičit .... na to je ještě čas :-))
Rozhodla jsem se řešit půstem hlavně podporu své krvetvorby. Jsem totiž již léta dárcem krve (mám už nějakou tu plaketu), ale stále jsem na hranici s hemoglobinem. Takže nechám tělíčko, aby se popralo s tímto a pomůžu mu Oceanem 21 a Ironem Plus = železem. Určitě  budu užívat i vše, co dříve, jen nevím, co z tuhých tobolek žaludek zvládne, takže "to nechám koňovi, ten má větší hlavu", jak se u nás říká věcem, které není třeba řešit. Takže buď nějaké "bobule" zvládnu, nebo to zvládnu bez nich. A protože z dřívějších zkušeností s půstem vím, že pro mne byl problém chodit každý den na velkou, budu 3x denně užívat Psyllium = semínko indického jitrocele - aspoň nějaké jídlo. :-)

V přípravné fázi jsme vyjedli celou lednici, hlavně to, co nepapají naše drahé dětičky a mohlo by se případně zkazit, kdybychom to vydrželi přes dobu trvanlivosti.
Koupili jsme novou osobní váhu a zvážili se kvůli objektivitě nazí a údaje pečlivě zaznamenali.
Velmi důležitou součástí přípravné fáze bylo vzájemné ubezpečování v tom, že to budeme brát s rezervou. Pokud budou potíže, prostě přerušíme, hlavně aby se společný půst nestal závodem, kdo víc. Také jsme si vyčetli důležité informace z chytrých knížek od lidiček, kteří podobné půsty absolvovali, abychom se utvrdili v tom, že skleničku červeného občas můžeme, naopak prospívá :-))
Dále jsme informovali děti, že držíme hladovku, což přijaly naprosto s nadšením. Když totiž omezuji jídlo já sama, ohromně mě baví vyvařovat, smažit, péci, prostě jsem stále v kuchyni a vymýšlím, co dobrého udělám. Není to žádný masochismus, ale asi mě uspokojují ty vůně. Dalším důvodem jejich radosti bylo, že při půstu většinou trpím zimomřivostí více než normálně, takže se často nahřívám ve vaně s horkou vodou. Což při našem přídělu bojlerem znamená, že se možná nebudou muset každý den mýt. Naopak trošku protáhly obličeje, když jsme jim sdělili, že při hladovce se budeme více šetřit a do namáhavých činností patří také luxování, které jistě rády na určitou dobu převezmou.
Bad nereagoval vůbec nadšeně. Miluje totiž ranní běhání s páníčkem podél Ploučnice, a to teď bohužel nebude. Musí si vystačit s procházkou se mnou.
To pivínko do mne večer zunklo úplně stejně, jako bych řídila já sama. Takže těším se na dny příští :-)))

 

Poznámka:
Znovu se nám potvrdilo, že nic není náhoda. Celkem pravidelně jezdíme na konference pořádané Firmou CaliVita, jejichž produkty používáme. Tentokrát byla právě v sobotu, tedy poslední den přípravy. S lékaři, kteří tam přednášeli, jsme chtěli náš záměr zkonzultovat - především, co se týká vybraných produktů. Nikdy se na žádném předešlém semináři (kterého jsme se zúčastnili) o půstu nemluvilo. A tady najednou pan doktor Fořt začne mluvit o jeho přednostech... V následující diskuzi se nám zodpověděly přesně naše otázky a paní doktorka Hromadová přesně potvrdila vybrané produkty... Funguje to dokonale...

Takže jdeme na to!

1. den půstu
2. den půstu
3. den půstu
4. den půstu
5. den půstu
6. den půstu
7. den půstu
8. den půstu
9. den půstu
10. den půstu
11. den půstu
12. den půstu