Plísňové infekce, které se objevují na kůži, jsou jednou z nejčastějších infekcí u lidí. Mnoho lidí je zvědavých na  přírodní léčbu plísně, neboť je to problém, s nímž mnoho lidí bojuje. Málokdo si je vědom, že symptomy plísně nohou mohou být ve skutečnosti znakem viru kandidů nebo kvasinek v našem těle.

Duchovní příčina plísní je TADY

„Onychomycosis“ nebo tinea unguium je název typu infekce, která způsobuje, že se houby objevují na nehtech. To je způsobeno základním růstem houb z dermatofytů, non-dermatofytických forem a kvasinek (zejména Candida druhů).

S dietními změnami, doplňky a některými esenciálními oleji můžete léčit a odstranit příčinu plísně a to i v době, kdy s nimi bojujete roky.

Dám vám přesné kroky, jak se zbavit plísně na nehtech rychle a navždy.

Můžu vám říct, že moje matka 10 let potýkala s plísní na palci u nohy a důvodem, proč ji původně dostala, a poté pokračovala v boji s touto plísní, byla chemoterapie, kterou prošla po diagnóze rakoviny prsu před lety. Poté, co prošla chemoterapií, měla neustálé problémy s kvasinkami a candidami a poté se objevila plíseň na nehtech. Ošetření, které jsem podrobně popsal níže, je přesně to, co jsme s ní použili, abychom ji úspěšně vyhladili.

Symptomy plísně nehtů

Nehtová plíseň (onychomykóza) je velmi častá, přičemž odhady ukazují, že asi 3 až 12 procent populace do určité míry trpí plísňovými infekcemi na prstech na rukou nebo na nohou. Starší lidé  mají plíseň nehtů častěji než mladší lidé a lidé s oslabeným imunitním systémem na ni jsou ještě citlivější.

Mezi znaky, že se vám tvoří plíseň na nehtech, patří:

 • Vaše nehty se stávají křehkými nebo měnící barvu, zvláště špičky nehtů, které se infikuje nejčastěji – jsou to časté příznaky tinea unguium
 • Bílé až nažloutlé nebo nahnědlé zbarvení rozvíjející se po přední nebo boční straně nehtů
 • Nehty se stávají měkkými, snadno praskají nebo tloustnou a mění tvar
 • Bolest kolem nehtů
 • Nehet se odděluje od kůže nebo nehtové lůžka
 • Bílé skvrny, které se tvoří na povrchu nehtu, buď ve velkých skvrnách nebo v malých tečkách, které jsou rozloženy po celé ploše nehtu (nazývané „bílá povrchová onychomykóza“).

Trvalé příznaky se mohou objevovat pomalu, ale trvají roky.

Zbavit se plísně nehtů může vyžadovat trochu trpělivosti a potřebuje čas k úplnému uzdravení.

To může trvat několik měsíců, dokud léčba není úspěšná, ale dělat věci správným způsobem a zbavit se základní příčiny plísně nehtů je jediná cesta, která zabrání infekci vracet se znovu.

Existují ve skutečnosti čtyři typy onychomykózy nebo plísně nehtů:

 1. Distální subunguální onychomykóza – nejběžnější typ, který představuje 58-85% všech případů. Je charakterizován často praskajícími nehty, tlustým se ztrátou barvy a subangulární hyperkeratózou (šupinami pod nehtem).
 2. Proximální subunguální onychomykóza – běžná u pacientů s oslabenou imunitou, nehtová destička se stává bílá v blízkosti kůžičky.
 3. Bílá povrchní onychomykóza – nehet bělá a může se drolit.
 4. Kandidální onychomykóza – nehtová deska se skutečně oddělí od lůžka.

Co způsobuje plíseň nehtů?

V podstatě je to nerovnováha špatných bakterií s dobrými bakteriemi ve vašem těle. Stejně jako u jiných zdravotních stavů, které pocházejí z problémů souvisejících se střevem, když nemáte dostatek dobrých bakterií žijících ve vašem střevě, vyvíjíte ve svém těle vysokou hladinu kvasinek a hub (špatných bakterií), které se mohou projevit na vaší kůže.

Vedle špatného střevního zdraví mohou další rizikové faktory, které mohou způsobit infekci, zahrnovat:

 • Dermatofýza
 • Kontakt s plísněmi, například v nehtových salonech, kontaminovaných bazénech, tělocvičnách a saunách
 • Poškozená nehtová lůžka
 • Nošení špinavých nebo těsných bot
 • Kožní potíže, jako je psoriáza
 • Obtíže při krevní cirkulaci nohou, z již existujících potíží, jako je cukrovka nebo onemocnění tepen
 • Oslabený imunitní systém
 • Genetická predispozice

Zejména plísňová infekce nehtů může být způsobeny třemi různými druhy plísní, a to buď samostatně nebo v kombinaci:

 1. Dermatofyty – plíseň, která roste na pokožce, vlasech a nehtech, ale nepronikádo tkáně těla. Dermofýza nebo Trichophyton rubrum jsou nejčastější dermatofyty a mohou přímo infikovat nehty. Infekce může také začít dotykem předmětů, které mají na nich dermatofyty, jako jsou nehty, pilníky na nehty, ponožky, boty, sprchové podlahy apod. Dermatofyty jsou příčinou většiny plísňových infekcí nehtů.
 2. Kvasinky – typ plísně, který roste na kůži a nehtech. Zatímco se již vyskytují na lidském těle, nemoci , antibiotika nebo antikoncepce a potíže s imunitním systémem mohou vyvolat nadměrný růst kvasinek a vyvolat kvasinkovou infekci.
 3. Plíseň – označované jako nondermatophytes, to je druh houby, který často roste v půdě a může růst na kůži a nehty. Obvykle se mezi lidmi nepřenáší.

Rod hub, který způsobuje tinea unguium neboli plíseň nehtů, se nazývá trichophyton a může také vést ke vzniku kožních onemocnění, křečových svědění a dokonce infekcí vousů, kůže a pokožky hlavy.

Konvenční léčba plísně na nehtech

Pro problémy s nehty, se lidé obracejí k dermatologům nebo pediatrům na všeobecné zdraví nohou, zvláště v případech, kdy infekce nezasahuje pouze nehty. Někteří lidé také používají lokální medikamenty nebo léky, které je zbaví plísně nehtů, často však nefungují dlouhodobě nebo nevyřeší základní problém.

Některé léky určené k potlačení plísně nehtů, které jste možná zkoušeli v minulosti, zahrnují itrakonazol nebo terbinafin. Mohou být užívány odděleně od tří do šesti měsíců k léčbě infekční plísně nehtů, ale mnoho lidí zjistí, že houba se vrátí.

Léky ve formě tablet jsou mnohem účinnější při boji s nehtovou houbou než lokální medikamenty, ale nezaručí výsledek a mají také více nežádoucích účinků, dlouhé trvání léčby a možné interakce. Další nevýhodou je, že je to jako ovázání rány obvazem – neřeší to, proč se plíseň vyvinula v první řadě.

Strava, která pomáhá odstranit plíseň na nehtech

Za opravdový klíč k vyřešení problému s plísní na nehtech považuji adresovat vaši stravu. Jedná se o nejlepší přírodní léčbu plísně nehtů, kterou jsem objevil.

Dietní protokol pro odstranění kvasinky zahrnuje tři kroky:

 1. Odstranění zásoby cukru, který se živí kvasinky a špatné bakterie
 2. Zavádění do stravy potraviny, které pomáhají živit dobré bakterie ve střevě
 3. Konzumace více vlákniny, zdravé zdroje bílkovin a výživných tuků

Krok 1: Odstranění zdroje kvasinek a plísní

První krok při léčbě plísně nehtů je napodobování nejúčinnějšího a přirozeného způsobu boje s plísní. Jinými slovy, pravděpodobně budete muset provést nějaké změny ve vaší stravě. Nejdůležitější taktikou pro léčbu přemnožení plísní je odstranění toho, co živí kvasinky a kandidový virus žijící ve vašem zažívacím traktu: cukry a konvenční obilné produkty.

Candida albicans je běžná kvasinka, která roste uvnitř lidského těla. U zdravých lidí tyto bakterie a imunitní buňky udržují kvasinky pod kontrolou, takže nezpůsobují žádné problémy, ale u některých lidí se kandida může rozmnožit a způsobit infekci v různých oblastech. Jeden ze způsobů, jak se kandida objevuje, je přes kůži, kde může způsobit zřetelné reakce nebo infekce. Jiné způsoby jsou na ústech, vagině a análním otvoru.

Co způsobuje přemnožení kandida?

Tento nadměrný vzestup kvasinek se může vyvíjet z mnoha faktorů, včetně používání antibiotik, špatného trávení, nízké funkce imunitního systému, stravy s vysokým obsahem cukru a obilovin, stresu nebo hormonálních změn. To vše vytváří kyselé prostředí, které podporuje růst kvasinek a přítomnost kandidů. Mnoho lidí se rozhoduje pro nadměrné antifungální krémy nebo léky, ale léčí pouze příznaky, nikoliv prostředí, které kandidům svědčí.

Jakmile se tak stane, bakterie a kvasinky se vrhnou na molekuly cukru vstupující do trávicího traktu přes potraviny, které jíte. To je přesně důvod, proč musíte odstranit základní příčinu, která pravděpodobně vyplývá z vaší stravy (a možná i vašeho životního stylu do určité míry). Pomůže vám to nakonec obnovit rovnováhu pH vašeho těla, zlepšit imunitní funkci a zvýšit přítomnost dobrých bakterií ve střevě.

Bude těžké účinně překonat jakýkoli druh infekce kvasinek nebo plísně nehtů, aniž byste porazili závislost na cukru, stejně jako na obilí.

Krok 2: Doplnění zdravých bakterií

Po skoncování s kvasinkami, které způsobují problém, je dalším krokem, pokud jde o změnu vaší stravy, začít konzumovat množství potravin, které podporují růst dobrých bakterií.

Superpotraviny, které pomohou doplnit vaše hladiny zdravých bakterií, zahrnují různé fermentované potraviny, věci jako kultivovaná zelenina včetně zelí a kimchi. Důrazně doporučuji, abyste začali denně podávat fermentovanou zeleninu společně s dalšími probiotickými potravinami, jako jsou fermentovaná mléka nebo kombucha.

Například výhody jogurtu a kefíru zahrnují posílení imunitních funkcí a obnovení zdravého střeva budováním obranných mechanismů těla. Kromě toho byste měli také vzít kvalitní doplněk stravy s probiotiky, který by vám pomohl urychlit proces hojení.

Např.: Probio Balance, AC-Zymes, Acidophilus with psyllium, AC-Zymes Plus

Krok 3. Konzumujte více vlákniny, bílkovin a kvalitních tuků

Dále, začněte konzumovat více stravy s vysokým obsahem vlákniny. Kvůli své struktuře a naší neschopnosti absorbovat vlákninu prochází náš trávicí systém neabsorbovaný zažívacími enzymy a kyselinami v žaludku, přičemž s sebou pojí toxiny, odpad, tuky a částice cholesterolu, které se mohou hromadit v střevě.

Protože jste odstranili většinu cukrů a obilovin z vaší stravy, kromě vlákniny, také doporučuji zvyšovat množství potravin bohatých na bílkoviny. Ujistěte se, že koupíte maso z volně se pasoucích zvířat; drůbež a bio vejce z volných chovů; syrové, nepasterizované mléčné výrobky; a divoce žijící ryby ulovené v moři – to je klíčové pro získání dostatečného množství bílkovin a zároveň snížení toxinů ve vaší stravě.

Navíc ke kvalitní vláknině a bílkovinám vaše střevo také potřebuje spoustu zdravých tuků, zejména kokosového oleje. Kokosový olej obsahuje kyselinu kaprylovou a kyselinu laurovou, které jsou antibakteriální a antimikrobikální mastné kyseliny, které pomáhají vašemu tělu zbavit se candid.

Pokud můžete konzumovat stravu, která je plná dobrých tuků a bílkovin spolu s určitým množstvím kvalitní vlákniny – a skutečně snížit cukr a škroby – pak budete na cestě k odstranění kandidózy ve vašem těle, a tudíž příčiny plísně na nehtech. Zde je několik podrobnějších informací o tom, jaké druhy potravin je třeba omezit nebo odstranit z vaší stravy, abychom bojovali proti kvasinkám a plísním…

Potraviny, kterých jíst spoustu:

 • Barevná zelenina – tyto balíčky živin poskytují základní vitamíny a minerály, které pomáhají při hojení střeva a posilování imunitního systému.
 • Kultivované mléčné výrobky nebo fermentované potraviny (ideálně organické a syrové) – jsou prospěšné pro nahrazení dobrých bakterií ve střevě, protože poskytují probiotika. Probiotika pomáhají kontrolovat kvasinky a také mají mnoho imunitních účinků. Další zdroje probiotik, kromě jogurtu nebo kefíru zkuste potraviny, jako kimchi, kombuchu nebo kysané zelí.
 • Zeleninové šťávy / zelené nápoje – zelená zelenina pomůže zlepšit váš imunitní systém a odplavit odpady, toxiny a bakterie ze střeva. Vyhněte se přidávání ovoce a cukru do zelených nápojů a místo toho se zaměřte na čerstvou zeleninu. Můžete použít malé množství bio extraktu ze stévie na oslazení vašich vegetariánských šťáv, protože neobsahuje cukr.
 • Kokosový olej, lněný olej a chia semínka – Lněné a chia semínka jsou antifungální a poskytují zdravé, hojivé zdroje tuků. Kokosový olej dělá to samé, a navíc obsahuje kyselinu laurovou, který je silný antimikrobiální a antibakteriální mastná kyselina.
 • Česnek, kurkuma a skořice – účinná v boji proti bakteriální infekci, virům a problémům se střevem
 • Neslazený brusinkový džus – brusinkový džus vytváří prostředí, které je nepříjemné pro kvasinky. Ujistěte se, že hledáte 100 procent čisté brusinkové šťávy, které nemá žádný přidaný cukr.
 • Vysoce kvalitní bílkoviny z trávou krmených, bez klecí a volně žijící kuřat (vejce), dobytka a ryb.

Potraviny, kterým se vyhnout nebo je velmi omezit:

 • Cukr – všechny druhy a to co nejvíce, včetně třtinového cukru, kokosového cukru, medu, javorového sirupu. Cukr živí kvasinky, takže byste se ho měli vyvarovat za každou cenu, pokud je to možné.
 • Obiloviny – zrna se rozpadají na molekuly cukru, které, jak víte, krmí kandida, kvasinky a špatné bakterie. Dokonce i celá zrna (jako je oves, rýže, quinoa) jsou schopny zhoršit problém, ale měli byste zejména omezit rafinované zrna, jaké se používají v pečiva, chleba, obiloviny, vdolky a balené potraviny.
 • Ovoce nebo ovocné džusy – i když je ovoce obecně zdravé, má vysoký obsah cukru a může živit kandida. Ovocná šťáva také postrádá vlákninu, a proto způsobuje výkyvy krevního cukru, které mohou vést ke žravosti, nízké energii, zánětům a chabé imunitě.
 • Alkohol – produkuje více kvasinek a je třeba se vyhnout. Mnoho alkoholických nápojů má také vysoký obsah cukru.
 • Nesnášenlivost potravin – Některé kvasinkové infekce jsou způsobeny potravinovými alergiemi. Snažte se vyvarovat se potravinám, které způsobují negativní reakce jakéhokoli druhu, a věnujte pozornost symptomům, které zažíváte při jídle jako mléčné výrobky, vejce, některé ořechy, potraviny obsahující pšenici a obiloviny. Pokud si myslíte, že máte potravinovou alergii nebo citlivost, zkuste eliminační dietu, abyste zjistili, jaké potraviny způsobují nesnášenlivost a pracute na odstraňování těchto potravin.

Pokud se to zdá být ohromující úkol, mějte na paměti, že mnoho lidí to úspěšně udělalo, plus to nemusí nutně trvat věčně.

Po několika měsících by tento protokol mohl vyřešit váš problém a pak můžete pomalu znovu zavádět zdroje cukru, jako je ovoce nebo celozrnné produkty, a sledovat váš pokrok. Mějte však na paměti, že někteří pacienti trpící kandidací nebo kvasnicemi žijí s jejich stavem po celá léta, takže potírání problému může trvat déle než jen několik týdnů nebo měsíců.

Může být zapotřebí stravování v souladu s anti-kandidovou stravou po dobu šesti měsíců nebo déle  a dále eliminovat všechny rafinované sacharidy, sladké potraviny a alkohol natrvalo, aby se zabránilo opakovanému nadměrnému růstu plísní.

Doplňky & esenciální oleje které pomáhají při boji s plísní nehtů

Posledním krokem k odstranění plísňových a kvasinkových infekcí je užívat doplňky, jako jsou probiotika, které jsem zmínil výše. Kvalitní probiotika vám pomůžou zbavit se kvasinek a kandidů ve vašem systému, což opravdu způsobuje vaši plíseň na nehtech. Osobně doporučuji probiotický doplněk, který obsahuje nejméně 10 kmenů probiotik s nejméně 15 miliardami CFU.

Navíc bych si vzal extrakt olivových listů. Výhody olivového listu zahrnují jeho mocný antimikrobiální účinek, který může pomoci odstranit kvasinky ve vašem systému. Existují další doplňky, které obsahují enzymy, jako je celulóza a hemicelulóza, které mohou zabíjet plísně uvnitř vašeho systému.

V neposlední řadě tajemství přirozené a účinné léčby plísně na nehtech – a zbavení se jich natrvalo – používání esenciálních olejů. Já osobně doporučuji dva silné esenciální oleje, pokud se chcete zbavit plísně nehtů. Považuji to za jeden z nejdůležitějších kroků! Dokonce i když uděláte tuto jednu věc při řešení vašeho problému, ať už se změnou stravy nebo bez ní (i když změnit stravu byste měli taky!), můžete se plísně nehtů zbavit.

První olej, který chcete použít, je oregánový olej (Oregano Oil). Ve skutečnosti jsou výhody oleje z oregana nadřazené předpisovým antibiotikům, protože mají silné antifungální vlastnosti. Olej z oregana může nejen zabít houby, ale také zabít plísně a jiné příčiny kandidy v rámci vašeho systému.

Vyzkoušejte olej z oregana spolu s dalším esenciálním olejem, který se nazývá melaleuca, který je také znám jako olej z čajovníku (Tea-tree olej). Použití oleje z čajovníku vás ohromí, včetně schopnosti působit jako přírodní antifungální činidlo. Používejte tyto dva oleje lokálně denně na nehty postihnuté plísní. Doporučuji tři kapky oleje z oregano a dvě kapky melaleuca aplikované přímo na nehty, čtyřikrát denně ideálně.

Klíčem k účinnému boji proti plísni nehtů s esenciálními oleji je pravidelnost. Musíte být svědomití s použitím esenciálních olejů, abyste viděli trvalé výsledky. Nemůžete to dělat jednou denně, pak tu a tam vynechat den a říkat, že nevidíte změny.

Používáte-li tyto dva oleje čtyřikrát denně po dobu dvou měsíců, v 90+ procentech případů to vyčistí vaše nehty dobro!

Důvěřujte mi, maminka tím trpěla po dobu 10 let, jak jsem se zmínil výše. Prošla chemoterapií. Měla v těle neskutečné množství kandidů a kvasinek. Nasledovala tuto rutinu s esenciálními oleji a po dvou měsících se kompletně zbavila plísně na nehtech.

Zdroj: www.draxe.com

Pokud hledáš skutečné příčiny svých nemocí, stáhni si svou CELOSTNÍ ZDRAVOTNÍ KARTU a podle našeho návodu si ji postupně vyplňuj. Budeš žasnout, jaký ti tvá nemoc dá smysl… a najdeš celostní řešení, jak ji vyprovodit ze svého života!

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

K tématu do naší poradny

Kvetoucí nehty Lámou se mi nehty Plíseň

Do našeho e-shopu

ProbioBalance: Probiotika v ideální formě pro děti
ProbioBalance: Probiotika v ideální formě pro děti

Probio Balance jsou žvýkací tablety s příjemnou chutí, které budou s radostí užívat všechny děti i dospělí. Každá tableta obsahuje čtyři miliardy organismů. Tři obsažené bakteriální kmeny tvoří část zdravé střevní flóry. Přispívají k ochraně imunity, poklesu alergií, pravidelnému pohybu střev, vyloučení průjmových infekcí a ke znovuobnovení poškozené střevní flóry. Prebiotika (frukto-oligosacharidy) přidané do tablety napomáhají osídlení a růstu prospěšných baktérií.

Detail produktu

Komentáře