Sluníčko nám pěkně svítí a máme tu již pravou letní pohodu. I přes toto prázdninové a dovolenkové období musíme myslet na svoje zdraví.

Proto přinášíme několik rad, které se mohou hodit.

► Nesmíme zapomenout na pitný režim.

Pravidelný přísun tekutin je pro tělo nezbytný a o to více při vysokých teplotách. V létě má tělo zvýšené nároky, a proto musíme zvýšit příjem tekutin.

Nikdy nesmíme zapomenout, že až 70% našeho těla tvoří voda a že buňka (kde probíhají všechny základní děje) je vodní prostředí.

Platí pravidlo:

„Čím méně vody, tím rychlejší stárnutí“.

► Pokud se rádi a hodně opalujeme, mysleme na to, že nejde o nic zdravého, proto musíme kůži chránit.

Používejte ochranný oděv, promašťující a hydratační krémy a : BETA CAROTENE 1-3 kapsle denně, C 1000 3 tbl. denně a každý třetí den VITAMIN E. Po opalování tělové mléko HAND & BODY LOTION a dostatek tekutin.

► Pokud si kůži spálíme

– kůže se musí chladit (obklady, sprchy, koupele), WHITE WILLOW 2 kapsle po 4 hodinách, C 1000 1-1-1, BETA CAROTENE 1-1-1, VITAMIN E 1-1-1 a na kůži aplikujeme Liquid Chlorophyll a dostatek tekutin.

► Bolest v krku

(např. po zmrzlině, při napití studené vody apod.): kloktat CHLOROPHYLL jednu čajovou lžičku do vody a kloktat 4-6krát denně, C 1000 1-1-1, IMMUNAID 1-1-1.

► Klíště opatrně vyvikláme

(např. štětičkou do ucha, zapomeneme na stará doporučení o lihu, benzínu, hodinových ručičkách apod.), po vytažení klíštěte místo potřeme Chlorophylem a místo pozorujeme (14 dní až 3 týdny, objeví –li se zarudnutí s bledostí uprostřed, tak ihned užíváme: IMMUNAID 1-1-1 a STRESS MANAGEMENT B COMPLEX 1-1-1. Jestliže máme to štěstí, že nás mají klíšťata raději než ostatní, užívejme vitaminy skupiny B (klíšťata je nemají ráda) – STRESS MANAGEMENT B-COMPLEX 1-1-1.

► V letních měsících máme často zvýšenou fyzickou a někdy i psychickou aktivitu a můžeme tak být více unavení.

Pokud není příčinou únavy nedostatek tekutin, tak můžeme pro zvýšení fyzické aktivity udělat to, že si odpočineme, dále COENZYME Q10 jednu tabletku pod jazyk dle potřeby, ENERGY MEMORY 2-2-2, TRIPLE POTENCY LECITHIN jeden denně, ZENTHONIC polévkovou lžíci 3 x denně.

Na posílení psychické aktivity a navození pohody: RHODIOLIN 1-1-0, STRESS MANAGEMENT B-COMPLEX 1-1-1, TRIPLE POTENCY LECITHIN 1 denně.

► Léto přináší také zvýšené nároky na naše oči

(slunce, plavání apod.), proto chraňme oči slunečními brýlemi s UV filtry a do vody nosme plavecké brýle (chlór, viry, bakterie, sinice – to vše oči poškozuje). Na posílení funkce očí: LUTEIN jednu tabletu denně po celou dobu oční zátěže a min. 14 dní po zátěži.

► Většina z nás se na léto a dovolenou těší.

Máme obvykle představu, že si odpočineme a dodáme tělu sílu. Když se nad tím zamyslíme, tak výsledek je často jiný.

Léto je také zátěž, a proto dodejme tělu něco na regeneraci.

Zkuste si dát „relaxační kůru“: např. NONI jednu polévkovou lžíci 3 x denně a ucítíte tu změnu.

A potom se více zaměřte na tu část těla, kterou jste během léta zatěžovali nejvíce a zregenerujte ji také. Naše tělo si to určitě zaslouží. Když to uděláte, tak vám tělo řekne, že je spokojené. Když to neuděláte, tělo vám to dá také vědět. Ale to už bude pozdě.

zdroj: www.calivita.com

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Betakaroten v kombinaci se zinkem a vitaminem C a E může přispívat k prevenci zhoršení zraku spojeného s věkem
Betakaroten v kombinaci se zinkem a vitaminem C a E může přispívat k prevenci zhoršení zraku spojeného s věkem

Betakaroten je prekurzorem vitaminu A; lidské tělo jej může přeměňovat na vitamin A podle svých potřeb. Vitamin A je stavebním prvkem sítnice, podstatné části našich očí, která hraje nepostradatelnou roli při procesu vnímání světla. Jeho časté užívání také přispívá k normální kondici kůže a pomáhá zabraňovat poškození způsobenému UV zářením.

Detail produktu

Komentáře