Dotaz

Dobrý den,
velice mě zaujaly vaše stránky. Já jsem ten typ, že k lékaři chodím nerada. Ovšem v březnu jsem měla epizodu, kdy se mi večer špatně dýchalo, měla jsem jakoby hodně kyslíku, nevím jak to popsat, dýchala jsem zrychleně a nemohla dodýchnout všechen kyslík ven. Tak nějak se to projevovalo,zkrátka trvalo to asi tři večery,nemohla jsem spát a ráno už byla neskutečně unavená. Šla jsem k lékařce,ta mě poslala na internu a plicní. Nic nenašli.

Já nemohla večer spát,protože jsem měla obavy, že zase neusnu a tím vše začalo. Měla jsem strach co to je,tušila jsem,že je to psychika,i když jsem nechápala důvod. Když už jsem po týdnu ráno nemohla do práce,jak jsem byla nevyspalá a vynervovaná, šla jsem opět k doktorce a tam se rozbrečela. Já,která dává takovéto city najevo málokdy. No a tak mě poslala k psychiatrovi. Ten mi napsal Citalon, Mirtazapin na spaní a ještě Revotril.

V životě jsem nebrala pravidelně léky,kromě železa,které beru sem tam na chudokrevnost. Musím říct,že jsem začala brát tato antidepresiva pár dní a bylo mi po nich zle,navíc jsem byla jak chodící prázdná vygumovaná nádoba. Lékař mi na kontrole sdělil,že to není možné,aby mi bylo špatně a abych brala poloviční dávku. Já ale vše vysadila,jen občas jsem si večer vzala Mirtazapin,protože jsem nemohla spát. Pořád jsem hledala na internetu vše o depresích a antidepresivech, bála jsem se, že deprese budu mít (nikdy jsem jimi netrpěla, i když labilní jsem,to mám po mamině,jak se říká „nervák“)a po tom všem hledání se mi ještě přitížilo, všechny ty příběhy lidí,kteří berou antidepresiva leta a pořád mají potíže. Bylo mi tak,že ráno jsem sotva vstala z postele,chtělo se mi pořád brečet.

Přemýšlela jsem co dělat…a ač to bylo proti mému přesvědčení, šla jsem k jinému psychiatrovi a dožadovala se doporučení k psychologovi. Lékařka mě poslala na testy k psychologovi,ale napsala mi opět rovnou Citalon a na uklidnění Frontin. Začala jsem to brát,jelikož jsem vážně už z toho všeho deprese měla, Frontin mě uklidňuje,ale zároveň uspává, po Citalonu jsem již zhubla 5 kg za měsíc, bylo mi po něm zle, nemám vůbec chuť k jídlu, psychicky je mi malinko líp,ale jsem celkově utlumená. Je léto a já léto miluju a jsem strašně na druhou stranu smutná,že si ho nemůžu užít jako každý jiný rok.

Jezdím na výlety a nepociťuji z nich takové nadšení jako dřív. Jsem přesvědčená, že nebýt toho, že mě obvodní lékařka poslala k psychiatrovi,tak jsem možná v pořádku. Mě to hodně vzalo. Jaký na to máte názor?

Za týden jdu k psycholožce na 1 sezení. Já vše vždy řešila přírodní cestou a teď v tom lítám a nevím co mám dělat.
Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

zadejte si do vyhledávače Antidepresiva, Deprese, Psychika a přečtěte si odkazy, které vám vyskočí.

Je smutné číst vaši zkušenost, smutné proto, že vy jste hledala pomoc tam, kde jste předpokládala, že vás vyléči, a místo ní jste se dostala do mnohem horších potíží. Je to typický příklad, jak současná medicína selhává – neumí najít příčinu potíží a neumí člověka navrátit zpět do zdraví. Vy přece podvědomě dobře víte, že prášky na utlumení nic neřeší, proč je užíváte? Zbaví vás strachu, ale jste jako tělo bez duše. Strach je obrovsky důležitý pro náš posun dál. Strach je signál, abychom tu věc, které se bojíme prozkoumali, dali se tou cestou, snažili se pochopit důvod strachu a tak se jej zbavili. Bez strachu bychom neměli výzvy, neviděli úkoly, které máme plnit a zvládnout. Pokud strach zaplácneme práškem, nepochopíme nic. Zatím. Naše dušička má s námi trpělivost, dá nám další šance, abychom to uchopili jinak, většinou důraznější, aby už prášek nepomohl. Každý má svůj pravý čas 🙂

Základem pochopení své cesty, svých úkolů a výzev, je pochopení svých předností a především negativ, což jsou právě ony výzvy, v čem se mám změnit a na čem zapracovat ve svém životě, vztazích. Vy to nemáte vůbec jednoduché, máte výzvy s velkým V, takže dost těžké. Je třeba to ale přijmout tak, že jste natolik silná a skvělá, že jste si věřila, že tyto těžké karmické úkoly zvládnete, překonáte, pochopíte. Takže super! Tato velká karmická zátěž vychází z vašich čísel narození, máte pouze izolované jedničky, izolované devítky a izolovanou sedmičku. Jste skvělá, takovou silnou a sebevědomou dušičku už jsem dlouho neviděla 🙂

Vám to může připadat jako naprosto nesplnitelná laťka, ale to soudí váš rozum, ne náhodou jste si vybrala toto datum narození – abyste z něj mohla číst a pochopit. Takže je třeba si uvědomit, že JSTE obrovsky silná, jinak byste si nedala tak těžké úkoly. Proto pryč se všemi berličkami, fujtajblovými prášky, které vás od tohoto úkolu vzdalují. A začněte reálně své výzvy (negativa) zpracovávat. Co myslíte, proč jste měla pocit, že jste plná kyslíku a nemůžete dodýchnout? Copak nejste plná pocitů, které neumíte vyjádřit? Tělesné problémy jsou odrazem psychiky… Až se naučíte projevovat své pocity, plakat, smát se, říkat cokoliv a kdekoliv a komukoliv (čeho se bát?), nebudou problémy s dýcháním. Pokud máte partnera nebo někoho blízkého, tam začněte. Lichá čísla v datu narození jsou mužská, tudíž další výzva k tomu, jak se učit používat ženské zbraně, city, emoce, intuici, mluvit o tom, co cítíte, co vás trápí, těší, bolí, a řešení nechat na chlapovi 🙂

Přidejte se k Žena je láska a věnujte se ženské roli, a k Tolerovat je láska, najdete smysl života.

Potřebujete stabilizovat psychiku minerálními látkami, tím posílíte srdíčko a dýchání, krásně to spolu souvisí. A místo antidepresiv přírodní látky. Užívejte to, co je doporučené v tomto dotazu, kdyby něco nebylo jasné, ozvěte se.

S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres
Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres

Hlavní složka těchto kapslí rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je adaptogenní rostlina. Její účinné látky mají příznivé účinky na centrální nervový systém, a to je důvodem, proč může zvyšovat koncentraci a fyzickou a mentální výkonnost. Rhodiolin může být účinný v případě studia, sportu a při vyrovnávání se se stresem. Snižuje mentální únavu a může přispět k lepší celkové kondici. Tím, že je doplněn zinkem, zlepšuje odolnost těla vůči nemocem, snižuje rovněž stres a příznaky způsobené napjatým způsobem života.

Detail produktu

Komentáře