Dotaz

Dobrý den.
V současné době užívám hormonální antikoncepci Logest a budu přecházet na HA Pramino. Moje otázka zní, zda můžu Pramino užit až po oné sedmidenní přestávce (tedy osmý den), stejně jako u Logestu a tudíž brát prášek ve stejný den jako dosud. Nebo zda MUSÍM první prášek z HA Pramino užít hned první den po posledním prášku Logest.
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
co se týče užívání chemických hormonů vám nemohu nikterak poradit. Musíte se obrátit na ty, kteří vám jejich užívání doporučují. Já doporučování hormonů vidím jako naprosto trestuhodný čin. Jak mohu, tak ženám jejich užívání vyvracím a snažím se převézt je na přírodní cestu. Nikdo z nás, bohužel ani z těch, kteří jejich užívání doporučují, si neumí ani ve snu představit, co všechno chemické hormony způsobují. A věřte mi, že to je opravdu velmi zlý sen. Zatím není nic „vědecky“ dokázáno, proto se nic neděje. Ale až se vše provalí, to bude smršť! Zatím není nikdo za nic zodpovědný, zatím nikdo za nic potrestaný být nemůže. Takže skvěle kvete obchod s lidským zdravím a lidé se bláhově domnívají, že ta chemie je jim snad dokonce k užitku! Nejvíce mne mrzí, že lékaři už dnes ví, že hormonální léčba přináší negativní účinky na zdraví žen – rakoviny dělohy a děložního čípku, změny struktury prsou a jejich rakoviny, cévní a žilní potíže, atd., ale je to jen vnitřní informace, která se nám pacientům neprezentuje. Tohle mne totiž už připadá jako úmyslné poškozování pacientů, vám ne? Ale kde se roztrhne tento začarovaný kruh? Určitě jedině u nás, tzn. až nebude poptávka, nebude výroba. A bohužel k tomu ženy většinou dojdou, až když samy onemocní či mají nějaké zdravotní problémy, např. nemohou otěhotnět.
Takže má odpověď zní: Hoďte hormonální antikoncepci do koše!
Jen tak mimochodem, nepřipadá vám, že vše leží na vás? Že váš partner to má moc jednoduché? Že všechna rizika nesete vy? Můžete si ho pak náležitě vážit a cenit, jako svého ochránce a muže se vším, co má muž mít? S užíváním hormonální antikoncepce se totiž současně ztrácí rozdělení mužské a ženské role, ztrácí se láska, porozumění, úcta. Ať chceme či nechceme, vše spolu souvisí.
Vaše Empatia
P.S. Omlouvám se za ostrá slova, ale často právě vidím ty výsledky. Vám je nepřeji, jen vás informuji, ať slyšíte také jiný názor. Vybrat si musíte vy.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou
Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou

Nenasycené mastné kyseliny v pupalkovém oleji jsou známy několika svými pozitivními účinky. Přispívají k zachování zdraví kůže a pojivových tkání, a tak podporují krásu a pevnost pokožky. Mají také příznivý vliv na hladinu celkového a LDL cholesterolu a hladinu triglyceridů, a tak podporují zdravý krevní oběh.

Detail produktu

Komentáře