Dotaz

Milá MM,
obracím se na Vás s prosbou o radu. Je mi 27 let a víceméně celý život trpím na bolestivou menstruaci.Cca od 16 let jsem užívala 4 roky hormonální antikoncepci,která moje obtíže zmírnila,ne-li odstranila. Ve 20 jsem se rozhodla,že si dám pauzu,protože jsem se chtěla očistit a dala jsem na krásnou myšlenku mého přítele, že prášky jsou nepřitozeným zásahem do těla, antikoncepční tím spíš… Sedm let tedy prášky nejím,ovšem moje mestruace mě stejnou dobu děsí dál,protože obtíže se vrátily. Problémy s pletí,bolestivá a nepravidelná mestruace, to už vše znám a vím,že to mám čekat,jenže teď se objevily potíže dálší a to sice, že cca týden před začátkem m.poměrně hodně otékám v obličeji.Jsem prý zavodněná,a tak se snažím pít urologický čaj,jenže mám pocit,že toto je problém nevyrovnané hormonální hladiny a jeden čaj to určitě nespraví.-nevidím zlepšení. Nedávno jsem byla v lékárně a p.magistra mi doporučila :ANTIKONCEPCI!!! Tak teď opravdu váhám a nevím na čem jsem. T Ak mám žít zdravě a nesypat do sebe hormony nebo se mám naučit žít s těmi svými,rozbouřenými? Paní ještě dodala,že dnes už je antikoncepce spolehlivou prevencí proti rakovině dělohy a dá tělo spolehlivě do kupy,co se hormonů týče. TAkže, zcela dezorientovaná, se obracím na Vás, jaký Vy máte nazor na toto a zda mi můžete objasnit co je příčinou toho samotného otékání a proč zrovna otékání před mensesem. Může to mít co do činění s funkcí jater, ledvin? Předem Vám moc děkuji a do Nového roku přeji stejný elán a ochotu s jakou vedete Vaše super stránky. Zdraví

Odpověď

Dobrý den,
k doporučení pí.magistry z lékárny se nebudu vyjadřovat, naprosto mne nepřekvapuje a pouze opět utvrzuje v tom, jak informovaní jsou naši „odborníci“, kteří mají radit ke zdraví a o co vlastně jde v péči o zdraví.
Je naprostá tragédie, že lékaři běžně předepisují antikoncepci dívkám tak mladým. Každý lékař, i ten, který to dělá, VÍ, do čeho dívku dostává! Každý přece ví, kdy končí vývoj člověka, jeho dospívání, jeho dozrávání! Jak to, že najednou nevadí, že tento vývoj, toto dozrávání naprosto bez rizika mohu ovlivňovat cizími hormony! Jak to, že nevadí, že něčím zvenčí reguluji to, co se má samo vyvíjet a dozrávat, jak mohu tvrdit, že to neškodí, ba snad dokonce, že mi to pomůže k čemukoliv?! Je zbytečné se zlobit, vše má každý v rukou on sám. Je sice smutné, že dívky v těchto letech naprosto samozřejmě důvěřují lékařům, že ony samy se dostanou jednou do situace, kdy nebudou chápat, co se s nimi děje, možná ani nespojí, co spojitelné je. Až přestaneme být pohodlné, až nebudeme chtít mít klid, abychom náhodou neotěhotněly a mohly se milovat s kýmkoliv, kdykoliv a kdekoliv bez rizika, abychom si mohly užívat bez zodpovědnosti, až pochopíme, že není důležitý sex, ale láska, pak pochopíme, že nemáme důvod kupovat si antikoncepci a tím si ničit zdraví. Je to ale cesta dlouhá, a hlavně každé z nás naše vlastní.
Teď k vám.
Ve vašem příteli máte podporu, o jaké se leckterým ženám ani nezdá. Poslouchejte dobře, co vám říká a držte se toho. Pomůže vám překonat potíže, které jsou spojeny s tím, než se vaše tělo opět srovná. Pokud se rozhodnete žít se svými rozbouřenými hormony, čekejte potíže stále horší a horší. Pokud se rozhodnete je srovnat, čekejte cestu ne měsíců, ale let. Ale je to jediná cesta ke zdraví. Bude stát úsilí, i peníze, ale nejdůležitější základ úspěchu máte splněn – lásku a vztah.
Příčinou vašich potíží je hormonální rozkolísanost, stále ještě nejste stabilizovaná žena. (Podle názorů osvícených lékařů se dívka z užívání antikoncepce před 20. rokem nikdy sama bez podpory nedostane za celý život!!!) Potřebujete podpořit nejen hormonální systém, ale také lymfatický, díky jeho nedokonalé funkci otékáte (možná se začíná projevovat oslabená štítná žláza – všechny žlázy spolu souvisí, proto obličej). Doporučuji vám toto:
Ocean 21 – tekutý přípravek z mořských řas, který rozhýbává vše tekuté v těle, stabilizuje hormonální systém, pomáhá žlázám s vnitřní sekrecí k vyšší činnosti. Dávkování 1-1-1 lžíce.
Noni – opět přípravek v tekuté formě, také velmi účinně stabilizuje hormonální systém. Dávkování 1-1-1 lžíce.
Oba tyto produkty by měly vyřešit akutní potíže, které nyní máte – bolestivost menstruace, otékání. V tomto dávkování je máte přesně na měsíc.
Dále, a to minimálně 3 měsíce byste užívala:
New Life – multipreparát pro těhotné a kojící ženy (nemusí být právě v tento čas, tudíž pro všechny ženy), dodává ženskému tělu všechny hrubohmotné životně důležité stavební látky těla. Pro vás velmi důležitý přírodní vápník s hořčíkem, kterého obsahuje velké množství. Dávkování 1-1-1.
Evening Primrose Oil – je to pupalkový olej, který stimuluje tělo k tvorbě hormonů, posiluje svalstvo pánevního dna, snižuje bolestivost menstruace a upravuje její cyklus. Dávkování 1-1-1.
Po třech měsících bychom se domluvily podle vašeho stavu, co dál. Určitě to nebude úplně všechno v pořádku, ale bude jistě mnohem lépe.
Po celou dobu k výše uvedeným produktům doporučuji 2 litry bylinných čajů denně.
Snažit se stravovat zdravě – zeleninu, ovoce, obiloviny, luštěniny, sojové produkty (sojové mléko, tofu, tempeh). Ze stravy se snažit vyloučit maso (v žádném případě nejíst kuře!!!), z něj tak pouze rybu a krůtu maximálně 1x týdně, vyloučit mléko a mléčné výrobky, uzeniny, cukr, čokoládu, kávu (nahradit můžete obilnou), všechny bublinkové vody. Kromě mnou doporučovaných čajů pít zeleninové a ovocné šťávy (dělat si doma čerstvé a ředit vodou).
Držím vám palce a zatím se mějte fajn.
Děkujeme za pochvalu stránek a také vše určitě lepší nejen celý nový rok, ale celé dále vše.
S láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou
Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou

Nenasycené mastné kyseliny v pupalkovém oleji jsou známy několika svými pozitivními účinky. Přispívají k zachování zdraví kůže a pojivových tkání, a tak podporují krásu a pevnost pokožky. Mají také příznivý vliv na hladinu celkového a LDL cholesterolu a hladinu triglyceridů, a tak podporují zdravý krevní oběh.

Detail produktu

Komentáře