Dotaz

Dobrý večer,
mým největším problémem jsou 15 let trvající tzv. akutní průjmy většinou mezi 7-8 hod. ranní a následně po cca 1hod. další (rychlá stolice, ne vodnatá).Před začátkem problémů jsem prodělala salmonelu, testy neg. Během těchto let jsem byla 2x na kolonoskopii-bez nálezu, naposled před 3 lety po pozit. testu na OK, občas i hleny. Zlobí mě taky plynatost, nejvíce po obědě. Mám vypozorovanou reakci na rajčata, buráky, kysané zelí a kombinaci vařených vajec s bramborami – průjmy. Tyto potraviny jsem vynechala z jídelníčku, přesto mě průjmy zlobí stále, někdy 1xtýdně,jindy za 2 týdny. Břicho nebolí. Poslední rok mám denodenní kašovitou stolici, která se zlepšila po léku Vaitrex, který beru cca 14 dnů, po zjištění cytomegaloviré infekce. Dále zvýšená hodnota tumor markeru NSE na jednonásobek hranice. Mám dlouhodobě alerg. rýmu cca 20 let, v současné době s min. potížemi, od malička mívám opary na rtech a v nose.( Do svých 6 let jsem měla 3x trhané nosní madle a záněty průdušek.) Dále mám zvýšený cholesterol 6,4 a trápí mě viditelné otoky cca 1,5 cm pod očima na lícní kosti (větší pod pravým okem), okolí pod očima mám tmavé (možná i děděčné po otci) a v poslední době nepříjemné noční pocení a dlouhodobě malé boláčky (uvnitř bílé) na čele. Prosím o radu, už jsem zkusila plno léčitelů, ale výsledek žádný, na gastru taky žádná pomoc. Nedávno jsem změnila alergo a udělali pořádné testy.
Moc vám děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,
úplně na začátek vám musím napsat, že nikdo vás nemůže vyléčit, můžete to udělat jen vy sama. Nečekejte, že vám někdo dá dokonalou radu, která vás vašich potíží navždy zbaví, je třeba na sobě pracovat, pochopit svou nemoc jako výzvu ke změně svých postojů, starat se o své tělo a měnit své postoje, pro tento účel je „vymyšlena“ nemoc 🙂 Velmi ráda vás budu vést, protože je vám jistě jasné, že postavení se zpět do rovnováhy bude trvat delší čas a v podstatě starat se o sebe budete už muset pořád.
Vše začalo ve vašem dětství, kdy jste měla jisté citové problémy. Plíce jsou párovým orgánem tlustého střeva a tak už tenkrát dávalo střevo najevo své oslabení bronchitidami, jistě léčenými antibiotiky, a tím se střevo ještě více oslabilo. V tlustém střevě máme 80% imunitního systému, po antibiotikách dojde k vytlučení střevní mikroflóry, tím dalšímu snížení imunity a projevem jsou opary (na rtech se ukazují záněty střeva, v nose záněty průdušek). Není divu, že dnes máte zvýšené hodnoty tumor markerů a alergickou rýmu, alespoň vidíte, že už je třeba něco skutečně zásadního dělat. Tlusté střevo se také diagnostikuje jako otoky na lícních kostech (pravá strana neodpuštění otci). Pokud delší čas máme nedostatek příznivé mikroflóry ve střevu, dochází k přemnožení kvasinek a plísní, které způsobují hnití a kvašení potravy, nadýmání, překyselení, nedokonalé strávení potravy, tudíž hodně škodlivin. Tyto škodliviny z nedokonale roztrávené potravy se snaží odbourat další orgány, jako játra, která, pokud to trvá delší čas, se tím přetěžují (zvýšený cholesterol, pupínky kdekoliv, noční pocení), nebo ledviny (tmavé kruhy pod očima ukazují na špatně fungující, stagnující ledviny). Vidíte sama, jak to krásně souvisí a najednou je vše jasné, i co dělat. Z toho vám také je už určitě jasné, že lékaři bohužel neumí léčit problém od příčiny, prostě se to neučí, tak to nemohou praktikovat. Jen sledují, jak se problémy nabalují a dávají další a další léky…
Důležité je pochopit, proč se mi to děje, základem je pochopit, jaká jsem, jaké mám přednosti, ale především negativa, to jsou ony výzvy ke změně, to jsou možnosti, kde se mohu stávat lepší. Přečtěte si o svém datu narození, o plné rovině energie, o izolovaných jedničkách. Ve všech těchto svých charakteristikách vidíte, kolik obrovské, silné, tvrdohlavé energie v sobě máte, jak moc je třeba ji zvládat, dobře ventilovat, a jak moc to máte ztížené velkým problémem s komunikací o svých pocitech, hrajete roli tvrdé hrdinky, která vše zvládne sama a nikdy se s ničím netrápí. Pomocníkem je pro vás vaše šestka, která vás vede k harmonii, ovšem i k vnitřní nejistotě, a tím více máte problém vyjádřit své city. Nevím, co děláte za práci, je třeba ventilovat svou energii prací tvořivou, žádná nuda a podřízenost, je nutná vlastní iniciativa, aktivita podle sebe, kreativita. Pokud takovou práci nemáte, pak je důležité tuto obrovskou energii ventilovat fyzickou činností, sportem, prací. Pokud tuto energii ze sebe totiž nedostanete, hromadí se ve vás a vždy jednou za čas vybuchne a to velmi negativně. Průjem je ukazatelem toho, že věci, které jsou kolem vás, situace, které prožíváte, nechcete řešit, nechcete se jimi zabývat, chcete se jich rychle zbavit. Nic k nám nepřichází náhodou a tak se nelze ničeho zbavit, je třeba to pochopit a změnit svůj přístup k tomu, co mne trápí, rozčiluje a nelíbí se mi, dokud to neudělám, nedá mi to pokoj. A tak se soustřeďte na to, co vám nejvíc vadí, s čím se nemůžete srovnat, a snažte se k tomu změnit svůj postoj – láskou a pochopením, přijetím, tolerancí, laskavostí, trpělivostí a pokorou. Kupte si knížku Čtyři dohody; Láska, vztahy, přátelství; Modlitby a čtěte a přemýšlejte.
A co s tělem, asi je vám už jasné, co je třeba dělat, začněte užívat:
Nopalin – léčivý kaktus sušený v tobolkách, který léčí a harmonizuje funkce celého trávicího traktu, posiluje a čistí játra a žlučník, ledviny a močové cesty, ale také tím, že po spolknutí nabobtná, sbírá do sebe vodu a tím staví průjem, dávkování 3x2tbl. 10 minut před jídlem..
Digestive Enzymes – trávicí enzymy, podporující dokonalé strávení potravy, a tím nedojde k hnití a kvašení a tím k průjmu, dávkování s každým jídlem 2tbl. po dobu než se stav upraví.
Probio Balance probiotika, která znovuosídlí střevní trakt, pomůže imunitě, proti alergické rýmě, dávkování s každou dávkou Nopalinu 1tbl.
Culevit na podporu aktivního imunitního systému, dávkování 3×1 po jídle.
C 1000 nejen na podporu imunity, ale také proti zánětům střev, dávkování 1-1-0 po jídle.
Užívat Psyllium = semínko indického jitrocele – 3×1 čajovou lžičku rozmíchat ve sklenici s vlažnou vodou a rychle vypít (současně s probiotiky). Je to vláknina, která v trávicím traktu bobtná, sbírá do sebe vodu a nečistoty. Denně vypít 2,5 litru zdravých tekutin, především bylinných čajů. Mimo to ještě 3xdenně 1/4 litru čaje na podporu jater Hepatik.
Přečtěte si o pití zásadité vody na aquarion.empatia.cz, velmi by vám to prospělo. Je třeba držet přísnou dietu, žádné maso ani uzeniny, žádné mléko a mléčné výrobky, žádnou pšenici a výrobky z ní. Podívejte se na stravování podle krevních skupin a snažte se vyloučit potraviny, které pro vaší krevní skupinu nejsou vhodné. Velmi bych své stravování omezila na pouhou rýži natural a kořenovou zeleninu a to alespoň na měsíc či dva. Čím více stravu zjednodušíte, tím rychleji dojdete ke zlepšení stavu.
Jste velmi choulostivá na veškerou chemii, žádné chemické léky vám neprospívají, ale velmi, velmi poškozují.
Takto bych to viděla začít, uvidíme za měsíc, jak se bude dařit, co se změní, pak se domluvíme dál, pokud se pro to rozhodnete.
Jsem tu, kdyby něco 🙂
MMatoušová

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře