Dotaz

Pobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně 10-ti letého syna. Navštěvujeme pedagogicko-psychologickou poradnu, kde na základě vyšetření byla vyřčena diagnóza dysgrafie, dysortografie. Syn je hodně živý, roztěkaný a velmi špatně čte. Hraje hokej a to nám hodně pomáhá, pokud je v plné zátěži je velmi zklidněný.
Nyní jsme byli i na neurologickém vyšetření a tam mu lékařka předepsala nootropní lék Geratam 800mg 1x denně ráno.
A já teď potřebuji poradit zda mu tento lék opravdu nasadit. Nerada bych mu dávala něco co mu na jednu stranu může pomoci, ale na druhou aby mu to neublížilo. Existuje nějaká přírodní náhrada tohoto přípravku? Velmi moc děkuji za odpověď a přeji krásné a snad už brzké jaro.

Odpověď

Dobrý den,
nemohu vám zakazovat dávat vašemu synovi jakékoliv léky. Řeknu vám to takhle.
Máme syna, je mu 13 let. Od nástupu do školy má neurologické potíže – špatně čte (má dyslexii), špatně píše (má dysgrafii), má nervové „tiky“ – dle neurologického nálezu nic nenalezeno, má velmi mnoho energie (má hyperaktivitu), když sportuje (hraje basket, snowborduje, atd.) a je v plné zátěži, je zklidněný. Nemáte pocit, že máme doma stejné dítě? A teď vám povím, jak vše řešíme my.
Neurolog mu předepsal na zklidnění „název nevím“. Bylo nám to jedno, co lék má dělat „dobrého“ pro našeho syna. Rozhodně víme, co špatného pro něj bude znamenat. Rozhodli jsme se, že žádné chemické ovlivňování zvenčí nebude. Jeden lékař mi kdysi vysvětlil, že žádný lék neumí řešit psychické a nervové potíže. Nervový systém má totiž dvě části, při potížích dochází k tomu, že jedna z těchto částí sníží svou činnost a problémy činí právě ta nerovnováha. Všechny chemické léky na „nervy“ řeší tuto nerovnováhu tak, že tu druhou část, která zůstala v pořádku, potlačí na úroveň té snížené. Proto většinou vedlejší účinky – a navíc je to tam téměř vždy napsáno, že se s lékem nesmí řídit motorové vozidlo, proč asi? Probrali jsme to i s ním – ví, že některé potraviny mu škodí a má tudíž po nich potíže větší. Ví to, takže se snaží (někdy nesnaží) je nejíst. Ale to je už jeho věc. I když se nám zdá „malý“, tu nejdůležitější práci pro sebe musí skutečně udělat jen on sám. Dále jsme mu vysvětlili, že zbavit se potíží může jen sám, když si některé věci uvědomí – třeba to, že má moc a moc energie a musí ji prostě vybíjet, jinak se mu stav zhorší. Také ví, že se snažíme pomoci mu přírodními potravními doplňky – zkoušíme různé kombinace. Někdy se zdá, že je to lepší, pak jakoby bez důvodu se opět zhoršuje. Víme všichni, že je to hlavně otázka jeho přístupu k sobě a k životu, on musí najít sám sebe, až se mu to podaří, bude dobře. Nevím, zda jsem dobře vysvětlila náš přístup, snad ano.
V případě užívání potravních doplňků je třeba být si jist, že pokud produkt nepomůže, neublíží. Ale to je jen v případě přírodních potravních doplňků.
Vašemu synovi bych doporučila zkoušet tyto produkty CaliVity (jak to děláme i my):
Noni – je to džus z tropického ovoce, který má velké množství různých účinků. Je to ale hlavně harmonizér, který srovnává všechny nesrovnalosti v těle, uvádí tělo do rovnováhy, pomáhá nejvíce ze všech produktů. (Někteří lékaři doporučují Noni dokonce pro děti, narozené s poruchami mozku.)
Dále váš syn potřebuje hodně minerálních látek, zvláště vápníku s hořčíkem. Protože se minerály nejlépe vstřebávají v komplexu, dáváme našemu synovi multivitamín pro těhotné a kojící New Life :-)) , je v něm totiž velké množství minerálů. Navíc mu dáváme před spaním vápník s hořčíkem, který zklidňuje – Strong Bones. Pozor!!! Nedoporučuji žádné minerály, které nejsou v tzv. chelátové vazbě! Chemické (běžně dostupné v lékárnách) nejen že nepomáhají – tělo je stejně nevstřebá, ale skutečně škodí – usazují se v cévách, kloubech….
Psychiku také velmi uklidňuje Super Soya Lecithin. A protože je navíc velmi dobrý na podporu růstu měkkých tkání (náš syn hodně roste a je ve velké zátěži), dáváme mu pravidelně i ten.
Dále dostává komplex vitamínů B – Stres Management B Complex, také velmi zklidňuje.
Je možné vyzkoušet také Rhodiolin, pokud má dítě velké potíže zvládat stresové situace.
Zklidňuje také velmi dobře vojtěška – Green Health, navíc pomáhá lepšímu zažívání, pokud se dítě nestravuje až tak dobře.
Na někoho působí také dobře mateří kašička Bee Power (tamtéž – ostatní).
Takže na zkoušení potravních doplňků máte na výběr dostatek.
Váš syn by neměl užívat vyšší dávky vitamínu C. Ze stravy je rozhodně nutné vyloučit všechen cukr a sladkosti, velmi omezit mléčné výrobky (nebojte se, použitelný vápník z nich stejně nedostane) nebo nejlépe nahradit sojovými.
Takže s chutí do toho, určitě to má význam.
Rodiče jsou pro své děti jen pomocníky pro vstup do života, nejsou zodpovědni za život svých dětí, měli by jim ale z plných svých sil pomáhat, aby našli tu správnou cestu. Někdy jsou to naopak děti, které ukáží svým rodičům tu správnou cestu. Jsme jeden pro druhého učitelem.
Můžeme poslat, co si budete přát.
Přeji vám vše s láskou přijímat i řešit.
Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Stres Management B komplex: Komplex vitamínů skupiny B
Stres Management B komplex: Komplex vitamínů skupiny B

Stres je součástí našich životů. Zatímco potřebujeme pozitivní stres, protože nás motivuje a zvyšuje naši výkonnost, negativní stres může ztrpčovat naše životy a dlouhodobě může vést i k nemocem. Předcházejte stresu správným životním stylem a vhodnou dietou! Vaši snahu může podpořit rodina vitaminů B doplněná v našem produktu Stress Management vitaminem C a hořčíkem, která nejenže pomáhá činnosti nervového systému, ale rovněž má pozitivní vliv na metabolismus a činnost imunitního systému.

Detail produktu

Komentáře