Dotaz

Dobrý den,
srdečně zdravím Empatii a měl bych pár otázek. Občas si připadám jako hypochondr s tím, že mám asi všechny nemoci 🙂 Od malička byl můj největší problém s trávením, navštěvoval jsem lékaře, léčitele, zkoušel sem různé medikamenty, víceméně bez ůspěchu. Teď je to asi rok co jsem se začal stravovat podle krevní skupiny a došlo k radikálnímu zlepšení.  Přestalo mě dokonce bolet pravé koleno, což někdy znamenalo, že jsem byl rád, že můžu chodit. Co mě trápí stále je nadměrné pocení, větší fyzická aktivita a mám tričko jako bych vylezl z vody. Přitom mám studené ruce, nohy, bledost. Také mám stále rýhy na nehtech, mastné vlasy, lupy. Zajímal by mě také Váš názor na otužování,(které jsem také asi půl roku zkoušel, pak mi bylo řečeno, že to není pro mě vhodné) a na různé klystýry, čištění tlustého střeva… Ještě bych dodal, že tabletky nejím a nemám je rád. Při nějakých problémech se snažím léčit přírodně. Tak to by dnes asi stačilo, takže předem díky za odpovědi.

Odpověď

Dobrý den,
základ všech zdravotních potíží je trávení 🙂 Pokud se špatně stravujeme nebo špatně trávíme, nefungují nám dobře naše trávicí orgány, potrava se nerozloží, jak by měla, kvasí a hnije víc, než by měla, dochází ke vzniku škodlivých látek a nestrávených zbytků, a ty, když tělo nedokáže vyloučit, se někde usazují – v cévách, tkáních, lymfě, vnitřních orgánech, … a nemoci jsou tu. Takže základem zdraví každého člověka je dobré trávení a dobré vylučování. Je to první náznak potíží, které v budoucnu přijdou. A proč vám odjakživa špatně funguje trávení?
Důvodem je vaše velká citlivost, kterou uzavíráte v sobě a neventilujete ji ven.
Přečtěte si o svém dni narození a o svých dvou sedmičkách v mřížce, bude vám z toho mnohé jasné. Jste opravdu chodící emoce. A teď si uvědomte, že máte plnou rovinu odhodlání a krevní skupinu 0, které vám dávají schopnost vést, rozhodovat, realizovat cokoliv, dotáhnout věci do konce, být v čele, organizovat – máte velikou vnitřní sílu. Realizujete jí? Děláte to, jaké dispozice vám dávají vaše sedmičky? Jste napojený na přírodní záležitosti, na věci mezi nebem a zemí, vnímáte mnohé a uměl byste pomáhat druhým, jen si věřit. Nedůvěra v sebe sama je ten kámen úrazu, proč neděláte to, co vás baví a pro co máte předpoklady. To, co VÍTE, můžete předávat jakkoliv, nemusíte dělat vyloženě léčitele, můžete tyhle věci propojit i do své práce, kterou děláte teď, vždy se najde způsob, jak to udělat, když přijmu, že to udělat mám a to pro sebe. Tím, že neděláte, co máte, se ve vás hromadí nespokojenost, nechcete strávit především vlastní neschopnost – dělat, co by vás těšilo, a tak se vnitřně žerete a trápíte, štvete na sebe, a problém s játry je tu. Pokud topí víc než mají, je to vnitřní žár, potřeba se realizovat, aktivovat navenek, uvnitř nás je to jen chtění bez akce. Pokud zatím nevíte, jak se realizovat (pokud se rozhodnete, Vesmír vám způsob ukáže, to víte sám :-)), prostě jen tuto svou uzavřenou a neventilovanou energii vybíjejte fyzicky – sportem, prací, fyzickou aktivitou a to do spocení těla. Tím ulevíte vnitřní napětí, ochladnete a ulevíte játrům. Kupte si knížky Co nám tělo říká a Hovory s Bohem, budou vám k užitku. Nepotřebujete se „učit“, ostatně nejste vůbec studijní typ, ale pokud začnete to, co se chcete učit z knížek, dělat, přijdou vám pomocníci, kteří vás to naučí bez knížky. Chcete se učit jazyk? Tak jím začněte mluvit!
Tuším, že vaše potíže s trávením dělalo mléko a mléčné výrobky, odpovídá tomu i dnešní přetížení jater a současně špatné prokrvení, bledost. Pokud nejíte rád léky, tak to je super (játra se chemicky vyléčit nedají). Být vámi začnu očistou ledvin a to z toho důvodu, že umí pošetřit současně i játra (především vojtěška), je pro to nyní nejvhodnější čas, a také rozhýbete tekutiny v těle (především antioxidanty), očistu jater bych si nechala na jaro až poté. Naše názory na očisty jsou veskrze pozitivní a doporučujeme je – ostatně se můžete podívat sem. Sami se doporučeními řídíme!
Kdyby něco nebylo jasné, ozvěte se…
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře