Dotaz

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o Váš názor a radu. Píšu Vám jménem své matky, která si s počítačem zrovna nerozumí :-). Celý život je hodně pohyblivá, fyzicky výkonná, pracovitá. Poslední dobou si stěžuje na špatně pohyblivé prsty na rukou, hlavně ráno po probuzení. Šourání se z postele, než se rozpohybuje, bolest v kolenou a kotníkách. Bolest bederní páteře. Nejdříve, protože hodně fyzicky pracuje, si myslela, že se jedná pouze o namožení, které řešila kostivalovou a jalovcovou mastí od Justu. Bolest páteře ustoupila, ale klouby bolí stále. Máme pocit, že příznaky, které se projevovaly v páteři, potlačila, překryla, ale nevyřešila, takže se prostě jen přestěhovaly jinam. Samozřejmě ví, že klouby souvisí s ledvinami, ledviny se vztahy atd. Pije bylinkové čaje, koupila jsem jí Yuccu, ale péče o tělo a duši není komplexní, jedna tabletka nevyřeší všechno. Problémy nejspíš souvisí s překyselením a celkovou toxicitou organismu. Celý život byla zvyklá, že tělo poslouchalo a nebolelo :-). Možná si toho taky “nakládá” moc. Ještě bych měla asi zmínit, že odjakživa měla tendence “zachraňovat” druhé. Neteř-sirotka, dceru-rozvedenou s dítětem, bratra-finance…., ale nebylo to bezpodmínečně. Uvítala by od Vás obsáhlejší rozbor osobnosti a zdravotního stavu, doporučení, rady… Tak nějak zhruba ví, co s čím souvisí, která bylinka na co pomáhá, ale ráda by vše viděla v širších souvislostech a uceleně. A hlavně konkrétně pro svoji osobu. (S klystýrem nepochodíte, ale jinak můžete být nekompromisní).
S poděkováním a pozdravem PK a JS

Odpověď

Dobrý den,
zkusíme se společně dobrat příčiny 🙂
Jiřinka je velmi praktický člověk, její den narození i čtyřka v mřížce ukazují na to, jak moc důležité je pro ni materiální zajištění, proč tak velmi celý život pracuje – je totiž přesvědčená, že vše je třeba vydřít, řídí se rčením: bez práce nejsou koláče. Má ovšem plnou rovinu odhodlání, která v kombinaci s praktičností danou čtyřkou přínáší pocit, že by i druzí mohli stíhat vše upracovat stejně dobře, rychle a bez řečí jako ona. Ani jedno z dětí čtyřku nemá, tudíž se dá předpokládat, že jejich dospívání byl boj, kdo co  má udělat a jak dobře. Navíc Jiřinky plná rovina vášně jí dává sílu bouře, kdy pokud není po jejím, je to tedy síla! K tomu se nádherně připojuje energie 6 KOvu, která ještě více utvrzuje v pocitu Tak je to správně, tak to má být, Kovy bývají takové konzervy, které si své postoje, názory a představy tak zafixují, že nejsou ochotni připustit, že druhý člověk to může mít úplně jinak, navíc práce je pro ně vším, jsou to většinou workoholici. Ale proč přichází bolest kloubů, především na rukou, kolena, kotníky, když pracovat má? Klouby na rukou – pracuje dobře, jen ve špatném směru, kolena – nepochopení vztahu, nepokora ve vztahu, kotníky – stav pohlavních orgánů a partnerského vztahu. A jsme u toho…
Vaše maminka má pracovat, aktivovat, ale především pro svého muže. Její životní výzvou a úkolem je pochopit partnerský vztah, naučit se vnímat svého partnera jako nejdůležitějšího ze všech lidí kolem sebe, pro něj udělat cokoliv, o něj se postarat, jemu podstrojovat a o něj pečovat. Učit se být ženou. Úžasně si pro tento trénink vybrala muže, který má víc ženské energie než ona sama a je tak stejný! Jsou duchovní sourozenci, oba jsou Kovy a oba mají životní číslo 2, což je pár, partnerství. Tvůrcem vztahu muž – žena je vždy žena, a to především ustupováním, pokorou, mlčením, neaktivitou. Pasivitou dává žena prostor, aby muž mohl projevit svou mužskou sílu, agresivitu, aktivitu. Muž musí přirozeně být vůdce ve vztahu, hlavou, a žena podřízená, závislá, krkem. Přitom je jasné, že krk hýbe hlavou, jde o to, aby žena pochopila svou sílu právě v tomhle, aby pochopila, že schopnost ustoupit je vlastně síla hýbat hlavou 🙂 Je třeba, aby se Jiřinka otočila směrem ke svému muži a začala vše, co doposavad dělala pro všechny ostatní, dělat jen a jen pro něj. Tuším, že jí to zatím vůbec nenapadlo, proto tuhne v kloubech 🙂 Vesmír nás vždy dotlačí k tomu, co máme skutečně řešit. Jiřinka byla do svých 52 let v devítiletém cyklu pod vibrací čísla 9, což je práce pro všechny, obecné blaho a pro vyšší ideály, teď je pod šestkou – hledání harmonie v rodině, pokora, ustupování, pružnost – šestka je ryze ženské číslo se všemi charakteristikami ženy. I rok 2012 je pro ni výzvou pro řešení partnerství, bude pod vibrací čísla 2, což je právě partnerství. Sedí to dokonale 🙂
Na úrovni těla je třeba čistit cévy od usazenin a  zpružňovat. Šla bych cestou předcházení artritidy, tzn. vyčistění kloubů, odkyselení, dodání výživných látek a podporu pružnosti. Protože teď zrovna není ten nejvhodnější čas na očistu (přes zimu máme trošku zdegenerovaný pitný režim a jsme náchylnější na očistné negativní reakce), doporučila bych v této chvíli posílit ledviny, odkyselit, a na jaře si udělat klasickou očistu s jukou. Takže bych to viděla takto:
Vojtěška proti bolesti a na očistu ledvin (2-2-2 na lačno před jídlem) + Protect antioxidanty s gingko bilobou (1-1-1 po jídle) + Omega 3 na zpružnění (1-1-1 po jídle) + C 1000 (1-1-0). Popíjet Chlorophyll nebo zásaditou vodu z Aquarionu, dostatečný a kvalitní pitný režim je zásadní záležitost. K tomu bylinné čaje Ledviny, Pro ženy a Veverský. Takto bych to viděla přes zimu do jara, pak se domluvíme, jak pokračovat. Snažit se stravovat podle své krevní skupiny, přičemž na dobu, než se zbaví potíží, vysadit všechny mléčné výrobky.
Z knížek jsou velmi dobré Pět jazyků lásky a Čtyři období manželství.
Opatrujte se a držím palce!
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?