Dotaz

Dobrý den,
chci Vás poprosit o radu jak řešit přírodní cestou ledvinový reflux u dítěte, respektive čím eventuelně nahradit tzv. zajišťovací léčbu antibiotiky u tohoto onemocnění. Dcera (2.8.2007)ve 2,5 letech prodělala zánět ledvin a při následných vyšetřeních jí byl zjištěn ledvinový reflux (vracení moče do ledvin). Prý je to vrozená vývojová vada a dítě by z této nemoci postupem času mělo „vyrůst“. Lékaři doporučili konzervativní léčbu (vzhledem k tomu, že se zánět ledvin ani močových cest již nepakoval), což ale znamená každodenní tzv. zajišťovací léčbu antibiotiky, aby se zamezilo případné infekci močových cest a následnému proniknutí do ledvin. Před pár dny jsme byly opět na kontrolní mikční cystouretrografii, kde se prokázalo určité zlepšení, ale reflux stále přetrvává. Což pro dceru znamená již třetí rok každý večer užívat 5 ml léku Sumetrolim. Probiotika z lékárny jí způsobují průjem, takže nedáváme nic. Je mi jí strašně líto, když si pomyslím, co všechno se děje v jejím těle po tak dlouhodobém užívání antibiotik, a zároveň mám špatné svědomí. Přiznám se ale, že antibiotika vysadit se bojím. Existuje nějaký přírodní prostředek, který by ta antibiotika úplně nahradil, tj. aby případně zneškodnil vniknuvší infekci v močovém traktu? Možná nebude od věci ještě zmínit, že před půl rokem byla dceři diagnostikována také celiakie. Děkuji Vám :-))))

Odpověď

Dobrý den,
to tedy koukám, co je možné! Doporučovat malému dítěti užívat tři roky v kuse antibiotika! To je tedy síla 🙁 Radím změnu lékaře.
Vysvětlím vám, cože se to stalo. Každý máme dispozice k oslabení některého z orgánů, vaše dcera má dispozice k oslabení ledvin. Toto oslabení se projevuje v nedokonalé funkci, ledviny filtrují krev a vytváří moč, a odvádí ji z těla ven. Při této činnosti je zapotřebí souznění všech částí ledvinové a močové soustavy, pokud zde není spolupráce a některá z částí této soustavy selhává, dochází k potížím. Pokud moč, která se již dostala do močového měchýře, se vrací zpět, je to problém špatného fungování svěrače, vazu, který prostě nahoře stahuje močový měchýř. Problém zpětného průtoku moči není problém infekce, virů, kvasinek, tudíž léčba boje s infekcí není léčba refluxu! To v podstatě lékaři léčit neumí, říkají, že z toho dítě vyroste, o čemž pochybuji, při jejich „léčbě“ totiž dochází k dalšímu poškozování zdraví dítěte z překyselení díky předávkování ATB. Špatné totiž je, že tím, že vaše dcera dostává neustále ATB, je neustále v deficitu příznivé střevní mikroflory, takže je neustále vnitřně překyselená a neustále má v sobě příznivé prostředí k usazení nepříznivých mikroorganismů, vzniku zánětů, a její imunita je nulová. Její imunitní systém je natolik zdevastovaný, že vlastně vůbec fungovat sám neumí – přece imunitní systém se tvoří tím, že pracuje, bojuje s vetřelci, zakouší si nemoc jako takovou, prožívá a tím se zoceluje. Chci vám tím říci, že toto není léčba refluxu, a nenechte si namluvit, že ho má vrozený, je to jen výmluva, aby nemuseli přiznat, že ho léčit neumí.
Co doporučuji:
Vojtěška Green Health – rostlinka po staletí používaná k léčbě ledvinových a močových potíží, spraví celý ledvinový a močový systém, zezásadí organismus i střeva, vaše dcera nemá žádnou celiakii, má jen překyselené střevo, takže vojtěška spraví i toto, podporuje funkci ledvin, spraví svěrač, prostě vaši dcerku vyléčí :-), dávkování 1-1-1 tbl. před jídlem, zapít, pokud by tabletku nespolkla, rozpustit ve vodě na kašičku a sníst tak.
C 500 přírodní vitamín C, kterého potřebuje vysoké dávky, aby zůstal i ve vylučované moči, tím se léčí a čistí močové cesty, nedovolí vzniku zánětů, dávkování 2-1-0 po jídle.
ProbioBalance jsou probiotika, potřebuje je nutně a jsem přesvědčena, že po těchto průjem mít nebude, užívat 1-1-1 spolu s vojtěškou, jsou to kousací tablety, takže rozkousat jako lipo.
To je základ. Určitě bych si připravila jako pohotovost do domácí lékárničky další produkty, kdyby náhodou přišel zánět znovu (předpoklad k tomu tu samozřejmě je, když stav trvá už tak dlouho), a v žádném případě už nikdy žádná antibiotika. Podívejte se na toto doporučení a přečtěte tento článek. Produkty na první pomoc jsou pro vaši dcerku ideální Samburex, o jeho antibiotických účincích se dočtete v tomto článku. Určitě vám velmi ráda budu radit a vše dořešíme v průběhu léčby.
Je třeba vyřadit ze stravy všechny mléčné výrobky, všechny sladkosti, bílou mouku. Další potřebné informace k podpoře ledvin najdete v jejich očistě.
Ledviny jsou odrazem našich vztahů. Problémy dětí do šesti let jsou vždy projevem potíží matky, pokud byste měla zájem o osobní placený rozbor, proč to tak máte a co je třeba změnit, ráda udělám.
Kdyby něco nebylo jasného, ozvěte se.
S láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře