Dotaz

Dobrý den,
chtěla jsem se s Vámi poradit jestli existuje nějaká účinná přírodní léčebná kůra, trpím častými migrénami, 1 x za 14 dní, ale trvají vždy 4 i více dní, v současné době užívám rosemig, který mi většinou pomůže, ale druhý den bolesti začnou znovu, nevím zda by to mohlo souviset s ženskou operací, kterou jsem prodělala v roce 2002, při které mi odstranili levý vaječník, do té doby jsem vůbec nemarodila ani netrpěla migrénami, rok po operaci jsem dostala injekci, při které jsem rok měla tzv. umělý přechod, v tomto období jsem začala mít často nafouklé břicho a přidaly se občasné průjmy, později se přišlo na to že mám celiakii, začala jsem tedy dodržovat bezlepkovou dietu, avšak bolesti hlavy začaly být čím dál častější, mám i skoro denní bolesti kloubů, na revm.vyšetření nic nenašli, na neurologii na rentegenech mi našli chondrozu plotének, kongenitální synostózu obratlů, dextroskoliozu. Už jsem se s těmi migrenami naučila žít, a i když už jsem vyzkoušelo všechno možné tak výsledek je pořád stejný, už jsem to nějak vzdala něco zkoušet, ale po přečtení Vašich skvělých stránek jsem se rozhodla Vám napsat, pokud mi poradíte, budu strašně moc ráda, děkuji moc předem.

Odpověď

Milá Renatko 🙂
Určitě migrény s operací souvisí. Ztrátou ženských pohlavních hormonů žena ztrácí kontrolu nad stavem vápníku s hořčíkem ve svém těla a začne o něj velmi drasticky přicházet. Bohužel v potravě není možné ho téměř získat, je většinou anorganický pro tělo nepřijatelný. Úbytkem vápníku v těle dochází k překyselení organismu. Tím, jak se stravujeme a jak žijeme, stále svůj organismus překyselujeme, ale krev musí být zásaditá, tak tělo dělá, co může, aby ji zezásadilo a dělá to vápníkem, který má „při ruce“, bere ho z kostí, kloubů, plotének, vazů a svalů – my tuhneme a divíme se, proč. Začnou tedy nejprve trávicí potíže (nafouklé břicho, průjmy = přemnožené nepříznivé mikroorganismy, kterým se v kyselém prostředí daří /plísně, kvasinky,…/) a pokračuje to problémy s klouby, ploténkami a končí osteoporózou – jak jednoduché vysvětlení, pokud se chce přemýšlet v souvislostech. Neberte v úvahu, že vám lékaři řekli, že máte celiakii, oni totiž musí nějakou diagnózu stanovit a za celiakii se schová vše, někdy mi jejich činnost přijde k smíchu 🙂 Bohužel někdy k pláči, protože člověka pak vláčí od internisty přes revmatologa k ortopedovi a není vůbec výjimka, že konec je na psychiatrii. Ale tím neříkám, že omezit pšenici, kukuřici a jiné mleté obiloviny, není vhodné, naopak. Pro každého je to vhodné, protože bílá mouka prostě organismus zalepuje, a to organismus každého. Ideální v tomto směru je skutečně se řídit stravováním podle své Krevní skupiny. Lékaři bohužel počítají s tím, že lidé se nechtějí o sebe starat stále, ale že chtějí něco změnit pouze tehdy, když jim teče do bot. Proto se neptejte, jak se vyléčit, to samozřejmě v první fázi ano, ale pak se snažte zdraví zachovat – jde to, věřte mi 🙂
Vám doporučuji toto:
Strong Bones = vápník s hořčíkem – jsou to dva minerály, které jsou odpovědné za rovnováhu ve všech buňkách, posilují nervová vlákna a jejich nedostatek se projevuje vždy bolestí hlavy a/nebo křečemi v dolních končetinách. Je třeba užívat dlouhodobě 1-1 (v 15,00) – 2 (před spaním), takto do zlepšení stavu, pak snižovat na 1-0-2, dále na 0-0-2 trvale.
Noni – dokáže zharmonizovat všechny žlázy s vnitřní sekrecí, tudíž srovná hormony, působí výborně proti bolesti a povzbuzuje psychicky, člověk má výbornou náladu, dobře spí. Dávkování 1-1-1 polévková lžíce minimálně 3 měsíce, pak vysadit, pokud potíže již nebudou, nebo si dávkování regulovat podle potřeby (např. jen při nastupující bolesti).
Super Soya Lecithin – rozvolňuje tkáně, pomáhá regenerovat žlučník a játra, tudíž uvolňuje trapézové svaly a krční páteř, po obědě a před spaním si uvařit 1/4 litru jaterního čaje, k tomu schroupat 1 polévkovou lžíci Ostropestřce mariánského mletého a k tomu spolknout 3tbl. Lecithinu.
Pít bylinkové čaje alespoň 2 litry denně – dopoledne na podporu trávení a odpoledne na podporu vylučování. Je třeba se dostat na 3 litry denně, pro vás je skutečně zásadní pít zdravou vodu (žádné bublinky, žádné kyseliny). Je potřeba si uvědomit, že každá voda obsahuje minerály, bohužel ale také každá voda je kyselá, tudíž minerály v ní jsou pro tělo naprosto nevstřebatelné a tělo naopak zanášení (cévy, klouby). Jediná voda, ve které minerální látky jsou ve formě pro tělo využitelné, je voda zásaditá (tu ale nenajdete ani v Pet Lahvích, ani ve studánkách – v nich jsme doposud našli nejlépe vodu neutrální). Řešením na celý život pro vás by bylo pití zásadité vody z Aquarionu (vše na aquarion.empatia.cz), nejde právě jen o filtr na vodu, ale o to, že umí vytvořit vodu zásaditou a to různých stupňů podle naší potřeby. Každý si ho může dovolit, i když stojí 36.000,- (pro členy sítě CaliVita, kterým se může stát každý), je i na splátky a když mi někdo poví, že je drahý a lidé nemají na něj peníze, posílám je postavit se před jakýkoliv velkoobchod, aby se podíval na plné košíky nesmyslů, škodlivin a zbytečností, na které lidi peníze mají, to zabírá :-)) Vážně o Aquarionu uvažujte…
Pro vás je velmi důležité změnit své postoje především v rodině. Máte hluboce zakořeněný nějaký postoj k čemusi, máte o tom svou představu a neumíte ji prostě změnit. Mám pocit, že je to především vaše představa o tom, jak má kdo v rodině fungovat, máte přesný model, jak to je nejlepší, protože vy sama velmi potřebujete komunikaci a harmonii, pohodu. Ale vyžadujete, aby tuto pohodu vytvářeli druzí, myslíte si, že vy pro rodinu děláte vše a žádný vděk. Je to ale proto, že pohodu si vytváří každý sám podle svého, vaše pohoda není pohoda vašeho partnera. A tím docházím k oné příčině všeho – neděláte nic pro sebe, vše podřizujete druhým a tomu, aby byli v pohodě, i když podle vás a tak pak ani v pohodě nejsou a vy také ne. Buďte v pohodě sama se sebou vy, nechte druhé být, ať si dělají, co je jim libo, zabývejte se tím, co vás uspokojuje a najděte své uplatnění a realizaci, i relaxaci.
Začněte dělat něco jen sama pro sebe, ať to dělat začnete, budete „vážená“ i pro své nejbližší 🙂
S láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře