Dotaz

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na dceru 15 let. Má problémy s nadváhou. Od 2. třídy základní školy začala přibývat na váze i přes to, že trávila aktivním pohybem 5 dní v týdnu. Řešily jsme i s lékařem, kde testy na cukrovku, metabolické i štítná žláza údajně ok. Je pravda, že ráda jí, ale přesto se mi zdá, že nabývá neadekvátně.

Před 2 roky jsme zkusily program Metabolic Balance, kde krásně zhubla 13 kg.

Bohužel se to nedotáhlo do konce, psychicky to zřejmě neustála a výsledkem byl jo-jo efekt, kde už je váha při výšce 180cm 86kg.

Snažily jsme se do programu opět naskočit, ale zatím bez výsledku,asi nedržela poctivě, ikdyž já jsem jídlo poctivě chystala.

Vím, že ji to taky trápí, nechce už o tom ale moc mluvit.

Bohužel to není jen estetický problém, daleko závažněji to vidím po zdravotní stránce. Nevím si tím rady a trápí mě, jak jde váha nahoru víc a víc.

Měla byste prosím nějaké řešení?

Předem moc děkuji za odpověď.

S pozdravem

Alena P.

 

Odpověď

Dobrý den!Pokud dítě začíná přibývat na váze, tak stejně jako každá jiná nemoc je to ukazatel nezlvádnutých výzev rodičů, především matky, vás. Nadváha je potřeba se chránit, obrnit se od emocí, hledání vlastní důležitosti v životě – přečtěte si o nadváze tady. Něco z duchovní příčiny ukazuje na vás, něco podobného zřejmě řešíte sama, a tak jste si přitáhla dceru, energii, která si vybrala v životě podobný úkol, abyste to jedna na druhé viděla, ale abyste pochopila, že jedna se z chování té druhé může jedině poučit, ale zachránit musíte každá sebe.  Vaše dcera je velmi uzavřená energie, která velmi těžko mluví o tom, co cítí, je ohromně citlivá a zranitelná. Hledejte způsob, jak s ní komunikovat, protože pro mne není nebezpečí nadváhy ve zdravotních důsledcích, ale v emoční izolaci, větší problém je, že spolu nemluvíte, nemáte k sobě vztah matky a dcery jako dvou bytostí, které by měly totálně souznít, být nejlepší kamarádky, vy svou dceru inspirovat a být jí příkladem v tom, co ona nezvládá a neumí. Vy byste se měla učit komunikovat o tom, co cítíte, vy byste měla projít výzvy nadváhy a posouvat se v tom, zvládat ty věci. Zaměřila bych se na základní ženskou vlastnost – naslouchat. Podívejte se na základy ženství, které vyprávím u svého příběhu tady. Hledejte sebe v Žena je láska, program dříve placený je teď zdarma. Sledujte videa v Jsem skvělá žena, jsou tam témata Dětí a vztahu k nim, věřím, že vám změna náhledu pomůže. Protože vaše dcera vás potřebuje jako tu nejskvělejší kamarádku a člověka, který ji pochopi.  Naslouchejte své dceři a neraďte, pokud se neptá. Když to bude s vámi chtít řešit, tak si spolu povídejte o celostním pohledu na nadváhu třeba podle tohoto článku. Pokud ona má ve svém životě něco změnit, musí se pro to rozhodnout sama. s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?