Dotaz

Dobrý den paní Miluško, předem mého psaní Vám musím říct, že mám velice ráda vaše stránky, je úžasné jak pomáháte lidem a zároveň obdivuhodné, jak všechno víte a vidíte.

S manželem jsme spolu 12 let, ale tím že je řídič z povolání, tak po celou dobu se vidíme velice málo, stále je na cestách. Máme dvě úžasné děti chlapeček 6 let a holčička 2,5 let. S manželem procházíme už přes rok velkou krizí, chtěla jsem se rozvést, manžel řekl ok, ať se sbalíme a odstěhujeme se, že mu to je jedno. Vše jsme si jakž takž vyříkali. Já jsem dala na Vaše rady které tady často čtu a začala jsem být více tou pokornou ženou a uplynuly tři měsíce a opět tu jsou hádky a výčitky. Naše neshody budou asi pro většinu lidí banalita, ale já nejsem šťastná s manželem, každý jsme úplně jiný. Já jsem rodiny typ, dětičky moc miluju a také se jim hezky věnuju, vařim, uklízím, prostě to co každá žena dělá, čas na nudu rozhodně nemám, protože jsem na všechno úplně sama, nikoho tu nemám, ale všechno zvládám. Pečuji o sebe, nejsem žádná šedá myška .

Manžel je doma jen o víkendu, neustále je podrážděný, stále chce mít doma klid, neustále si stěžuje jak je unavený a jak se nadře, jakoby jediný on pracoval, já že doma sedím a nic nedělám , doma skoro vůbec nepomáhá je názoru že nás živí takže dělá maximum. Vydělá slušné peníze a stále naříká  jak má furt málo, mě dán nějaké peníze na měsíc, zbytek je jeho on rozhoduje, žádné že jsme manželé a vše je naše společné, všechno je jeho, je sobec , je urážlivý jak malé dítě, často mění své názory, že si neumí stát za svým co řekl, sebevědomí by mohl rozdávat, jak on je krásný a šikovný. Další a hlavní problém je sex, oba máme sex rádi, ale někdy jsem za celý den unavena anebo když se pohádáme nebo mě uráží , tak potom nic není a to je potom velký problém, přijde mi že má v hlavě jenom sex a peníze, řekl mi že jak nebude sex doma tak půjde jinam. Vadí mi že je nervák, stále křičí. Dětičky vidí jen o víkendu a místo aby se jim aspoň trochu věnoval, tak více času tráví u mobilu, což absolutně nechápu . Holčička je jeho miláček, ale taky nadává když se malá vzteká, chlapečka říká že má rád, ale tohle není práva láska, neustále mu říká že nic neumí a shazuje ho. Nemají spolu hezky vztah, manžel chtěl syna který všechno umí, no a ono to tak není, podle manžela . Malý nechce jezdit na kole boji se, manžel nadává, nutí ho, malý teď na kolo už nechce ani sednout, celkově na sporty nebude. Chlapeček má taťku rád ale často říká, že se chce odstěhovat k babičce a dědovi (bydlí daleko) , aby jsme už s taťkou nebyli, že nás nemá rád,  jen holčičku. Je to hrozné a taky často slyším, proč jeho kamarádi mají hodného tatínka. Jinak chlapeček má dva roky silnou alergii na prach a roztoče a astma. Chtěla bych mít doma partnera, který se umí smát, je s ním hlavně sranda, váží si toho že má zdravou a milující rodinu, že má úžasné a chytré děti, nebojí se práce a je vděčný a pokorný. Přemýšlím co dál, jestli by nám opravdu nebylo lépe bez manžela, bez těch neustálých nervů a trápení.

Omlouvám se za chyby, píšu to na mobilu. Snad to má aspoň hlavu a patu.  Děkuji moc, mějte se krásně.

Odpověď

Dobrý den,

zkuste si položit otázku – milujete svého muže? Nebo jste s ním jen proto, že máte děti , a kdybyste je neměla, odešla byste? Pokud je tolik věcí, které vám na něm vadí, je tak strašný a myslíte si, že s ním šťastná být nemůžete, pak prostě odejděte. I když je to těžké s dvěma dětmi, ale nebyla byste první ani poslední. Vždycky máme právo volby, můžeme si vybrat, co chceme.

Mám z vašeho psaní pocit, že jste na stejném místě jako já kdysi. Taky jsem se snažila a snažila a měla jsem pocit, že dělám všechno a Ivan nic nevidí. A pořád něco chce, co nezajímalo mě, a na děti kašle 🙂

Podívejte se na mé zpovědi především s vaším příběhem rezonují tyto:

Puťka domácí

Budeš dělat, co chci já

Mluvit a neslyšet se

Pokud vám váš partner za to stojí, zkuste ještě pracovat na vašem vztahu, nevím, jestli jste viděla kurz Žena je láska zdarma nebo četla knížku Žena je láska, pokračujte v ženské cestě. 

Vy jste energie Ohně a váš partner je energie Vody, jste protikladné energie. On je uzavřený, chladný, všechny pocity drží v sobě, neumí o nich mluvit, vše si potřebuje rozmyslet. Vy jste horká, impulzivní, otevřená, rozhodujete se okamžitě. Jste jako dva extrémy a vypadá to, že se nikdy nemůžete dorozumět. Možné to ale je.

Vy jako energie ohně máte životní úkol učit se radovat ze všeho, co k vám přichází, potřebujete hořet, a tak aby vás voda neuhasila, musíte se naučit svěřovat se ji se svými strachy, obavami, pochybnostmi a radostmi. Musíte mu říkat, jak se cítíte, když on se nějak chová. On nejspíš bude mlčet, ale zařídí se podle toho. Bude se snažit abyste, až se mu zas příště budete svěřovat, mohla říkat jen samé pozitiva, jak se cítíte vedle něho hezky. Je potřeba obou, aby každý malinko ustoupil a malinko se snažil přiblížit k tomu druhému. Ale nemůžete druhého donutit, aby se změnil. Jediný člověk, kterého můžete změnit, jste jen vy sama.

Je pro vás ale důležité najít si chvilku jen pro sebe, dělat něco, co vás baví, co vás naplňuje, máte rovinu energie, potřebujete své aktivní energie odvést – sport, seberealizace. Pomůže vám to i zvýšit vlastní hodnotu, mít se ráda a vážit si sebe. Snažte se najít rovnováhu v dávání druhým a sobě, vy musíte být pro sebe na prvním místě.

Podívejte se na Akademii celostního zdraví na kurz Radovat se je láska.

Synovi dávejte probiotika Probiobalance 3×1 tbl a Noni 3 lžíce, posílíte tak jeho imunitu.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítlko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

S láskou vaše empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

ProbioBalance: Probiotika v ideální formě pro děti
ProbioBalance: Probiotika v ideální formě pro děti

Probio Balance jsou žvýkací tablety s příjemnou chutí, které budou s radostí užívat všechny děti i dospělí. Každá tableta obsahuje čtyři miliardy organismů. Tři obsažené bakteriální kmeny tvoří část zdravé střevní flóry. Přispívají k ochraně imunity, poklesu alergií, pravidelnému pohybu střev, vyloučení průjmových infekcí a ke znovuobnovení poškozené střevní flóry. Prebiotika (frukto-oligosacharidy) přidané do tablety napomáhají osídlení a růstu prospěšných baktérií.

Detail produktu

Komentáře