Těhotenské problémy

Strach před změnami  a následky, lpění na starém a známém, neochota vstoupit do nové oblasti vlastního bytí.

Těhotenství často ženě hatí její životní plány, nehodí se jí do jejího konceptu života, nechce přijmout novou svou roli, chce se jí naléhavě zbavit a tak ji životu vrací – zvrací.

Má pocit, že toto břemeno bude muset nést dlouhou dobu, že nebude mít čas na své vlastní zájmy, a tak bolí v bedrech.

Její nevědomý odpor k dítěti, resp. muži, který je zplodil, se může projevit jako pálení žáhy a zácpa – neochota odpustit mu, co jí udělal, že jí zbavil svobody a on žádnou ztrátu neprožívá.

Pokud žena má problém přijmout svou odlišnou roli od muže, nechce si přiznat a připustit, že právě mateřství je cestou k vlastnímu rozvoji ženství a ženskosti, objeví se hemeroidy.

Strach z nastávající situace, z očekávání potíží a velkých změn, odebírá minerální látky z těla, žena ztrácí stabilitu a pevnost jít za svým posláním, může docházet ke křečím.

Naprosté odmítnutí nové role – role ženy je potrat.

Ženy jsou obdařeny schopností plodit děti. Je to jejich hlavní životní poslání.

Prostřednictvím mateřství se žena seznamuje se svým skutečným ženstvím, může ho prožít a pochopit. Musí ale mateřství přijmout nejen jako další úkol, další povinnost, další čárku ve svém diáři, ale jako příležitost být ženou, která neorganizuje NIC, ale vše, co přijde, celé své JÁ, podřídí přání dítěte. A tak se to prostřednictvím dítěte naučí i ve vztahu ke svému muži – nebo je to alespoň velká příležitost!

Mateřství dává ženě šanci k obrovskému duchovnímu posunu.

Porodem nepřichází na svět pouze nový člověk, ale i žena se rodí v novou, dokonalejší bytost. Pokud ovšem chce…

Jak přijmout svou výjimečnou ženskou roli vás učím v ženských programech Žena je láska na AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Během těhotenství se mohou vyskytnout potíže od drobných po závažné, které jsou důsledkem hormonálních změn v organismu, nedostatků ve výživě, posuny v rozložení tělesné hmotnosti atd. Potíže začínají ranní nevolností, pálením žáhy, plynatostí, zácpou, mohou se vyhrotit v hemeroidy, otoky, křeče svalů, bolesti zad i potrat. Velmi důležitý je v těhotenství kvalitní pitný režim, kvalitní zavodnění organismu ženy i vyvíjejícího se dítěte čistou, zásaditou vodou; a pohybová aktivita.

  • Hormonální změny v těhotenství mají na svaly trávicího traktu uvolňující vliv, proto se zhoršuje trávení. Je vhodné nejen se zdravě stravovat, ale podpořit trávení doplňováním trávicích enzymů (Digestive Enzymes), pomohou proti ranním nevolnostem, pálení žáhy, plynatosti i zácpě – pokud nastane, je třeba změkčit stolici probiotiky (Probiotika).
  • Vhodným doplňkem jsou mořské řasy jako přirozený zdroj vitamínů a minerálů, proti překyselení trávicího traktu a při zadržování vody a otékání (Spirulina Chlorella Plus)
  • Jako denní doplněk talíře je nutné užívat komplex všech vitamínů a minerálů (New Life), přírodní vitamín C a chelátový vápník s hořčíkem , kterého žena i plod v této době potřebují zvýšené množství.
  • Pro kvalitní vývoj dítěte, především jeho mozku jsou třeba nenasycené mastné kyseliny (Omega 3) nebo pupalka (Evening Primrose Oil) .
  • Často je žena v těhotenství chudokrevná, proto je vhodné doplnit chelátové železo (Iron Plus)
  • Při bolestech zad, na jejich rozvolnění je vhodné užívat Lecithin, který je stavební základ každé buňky, proto přispívá i ke správnému vývoji plodu; protože je lecitin v olejové kapsli, je současně vhodný i proti zácpě.
  • Jako prevence spontánnímu potratu se doporučuje vitamín E
  • Pitný režim je vhodné  zabezpečit pitím zásadité vody z Aquarionu
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko: