Víme, že svalové buňky „užívají“ vitamin D a také víme, že molekuly tohoto vitaminu podporují tvorbu bílkovin potřebných k vybudování svalů a zpomalují jejich rozklad.

Brazilští vědci zkoumali, zda vitamin D může být po menopauze užitečný pro zachování svalové hmoty, protože jinak normálně dochází k jejímu úbytku.

Zaměřili se na 70 zdravých žen ve věku 50-65 let, které se nevěnují žádnému sportu.  Zkoumali, zda jim dávka 1.000 IU vitaminu D3 pomůže zachovat svalovou hmotu a sílu svalů. Kontrolní skupina dostávala placebo.

Po 9 měsících této terapie vědci výsledky obou skupin porovnali.

Ve skupině s placebem se snížila hmotnost svalové hmoty (bez tukové tkáně), ale u skupiny, která  dostávala terapii, zůstala beze změny.

Kromě toho došlo ve skupině s placebem k poklesu síly svalů a ve skupině užívající vitamin D3 k jejímu mírnému zvýšení.

Svalová síla byla měřena pomocí síly stisku na dynamometru a počtem vztyků ze židle.

Vzhledem k tomu, že se zkoumané ženy nevěnovaly sportu, je to, že lze zvýšit sílu svalů a zachovat svalovou hmotu pouze užíváním vitaminu D3, nové důležité zjištění o vitaminu D.

Stojí za to, abychom to po menopauze měli paměti!

Pomůže vám i zhubnout!

Nedávná studie zkoumala, jakou roli hraje vitamin D v hubnutí. Obézní lidé byli rozděleni do třech skupin; první dostávala ke své redukční dietě placebo, druhá skupina užívala vitamin D3 v množství 830 IU a třetí 3300 IU vitaminu D3 denně.

Po 6 měsících se ukázalo, že v obou skupinách, které užívaly vitamin D, došlo oproti skupině s placebem k významnějšímu poklesu tělesné hmotnosti a ke zmenšení obvodu pasu.

Největší pokles byl u skupiny s vyššími dávkami vitaminu D (o 1,2 kg nižší tělesná hmotnost u první skupiny, o 3,8 kg u druhé a 5,4 kg u třetí).

U osob, které užívaly vitamin D, došlo samozřejmě také ke zvýšení hladiny tohoto vitaminu. Ze studie vyplynulo, že obézní pacienti trpící nedostatkem vitaminu D mohou ve své redukční dietě dosáhnout větších úspěchů, pokud si budou zároveň s touto dietou doplňovat vitamin D.

V zimě máme vitamínu D málo, tak i pro ty, co nejsou v menopauze nebo nepotřebují shodit, bude vitamín D teď nanejvýš důležitý!

Doporučené produkty: D-Drops, Vitamin D

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

D-drops: V naší klimatické zóně  je 41 % obyvatel postiženo nedostatkem vitaminu D i v letních měsících
D-drops: V naší klimatické zóně je 41 % obyvatel postiženo nedostatkem vitaminu D i v letních měsících

Podle odhadů postihuje nedostatek vitaminu D až 70 procent populace. Dávkování přípravku je snadné, může se podávat zamíchaný do pokrmu nebo nápoje. Forma tekutiny zajišťuje zásoby vitaminu D pro celou rodinu.

Detail produktu

Komentáře