Dotaz

Dobrý den,

jsem muž, je mi 21 a trpím akné které se mi neustále tvoří a je to čím dál horší. Problém je v tom že po pubertálním akné se mi už přestalo tvořit takže jsme měl obličej až na pár nedokonalosti v pořádku. Teď se to rapidně zhoršilo a nejde to zastavit. Tvoří se mi neustále den co den nové podkožní bolaky ktere nejdou vymacknout a zanechávají nevzhledné jizvy. Jde zejména o oblast kolem dolní čelisti, tváří a krku. Co může být příčinou při tvorbě právě na těchto místech?

Celkově mám dost mastnou pleť. Zatím žádné masticky od kožní mi nezabraly, nějak mi ta vnější aplikace nepohama ani zpomalit tu tvorbu. Doplňky stravy také nepomahaji a teď jsem zkusil sirove mýdlo ale zatím ke zlepšení rozhodně nedošlo. Musím přiznat že už jsem kvůli tomu dost ve stresu. Zajímala by mě příčina abych se proti tomu mohl nějak bránit. Vím že akné je problém vnitřní nerovnováhy organismu ale myslíte si že je na místě zkusit detoxikaci organismu, nebo to může ještě zhoršit? Přemýšlím už i o antibioticich nebo nějakých speciálních laserech ale nevím jestli to má smysl. Jak tohle můžou ovlivnit hormony u muže? Diky moc za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, ptáte se na skutečnou příčinu, ale nenapsal jste nic o sobě, ani datum narození, nemám z čeho klíčovat. Přece jen alespoň z něčeho můžu – z místa na obličeji, kde se akné tvoří. Brada je místo, kde se zobrazují pohlavní orgány, tváře jsou naše plíce, jejichž párovým orgánem je tlusté střevo, krk je místo, kde se hromadí neodvedené škodliviny z lymfatického systémuAkné je problém našeho vztahu s pohlavím, sexuaiitou, partnerstvím, a spokojeností s tím, jak to je. Protože je člověk sám se sebou nespokojený, tak se vše odráží na kůži, což je zástupný orgán jater. Od toho se odvíjí i léčení – viz odkaz Jak akné vyléčit přírodní cestou. Doporučila bych vám nejdřív nastavit protizánětlivou bariéru a odkyselit organismus a až se stav zklidní, udělat si jaterní podůrnou kůru a teprve poté, cca na podzim se očistit. Jde o do, že pokud se dělá očista v nepřipraveném organismu, dochází k ohromnému zhoršení stavu a člověk to většinou vzdává.  Přečtěte si pravidla pro očistu těla a článek Proč detoxikace nestačí. Doporučuji začít tímto: vojtěška Green Health – zklidňuje, odkyseluje (2-2-2 před jídem na lačno) + Omega 3 proti zánětu (2-2-2 po jídle) + C 1000 (2-2-0) + Mega Zinc (1-1-1) na zklidnění + Super Mega 50 na regeneraci a živiny, na zklidnění psychiky a kůže (1-1-1) Všechno si pořídíte v empatia.shopu, a buďte trpělivý, je třeba vydržet alespoň 3 měsíce! Pak podle stavu budeme pokračovat… Zvládnete te! Kdo jiný, než vy? 🙂 Strava zjednodušit, ale rozhodně vyřadit všechny cukry, sladkosti, mléčné výrobky, uzeniny, z masa jezte pouze ryby. Ideálně ovoce, zelenina, zeleninové polévky, rizoto, ryby. Hodně pít! Doporučuji vám podívat se na videa Přijímat je láska na AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ, pomohou vám.  s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?