Dotaz

Dobrý den Miluško,

Delší dobu na sobě pracuji, a osobně jsem přesvědčen, že jsem udělal velké pokroky, i když to tak možná z výčtu mých zdravotních problémů nevypadá. Psychické problémy jsem měl již dávno (před dvaceti lety) a dlouhou dobu jsem se snažil této oblasti vyhýbat, jelikož mi přemýšlení tímto směrem působilo psychickou nepohodu. Nicméně stále mne to tímto směrem táhlo, až jsem pochopil, že cesta k uzdravení musí vést právě tudy.

Co se týče mých psychických problémů, dlouhodobě beru nižší než minimální běžnou dávku antidepresiv, nicméně vícekrát jsem se pokoušel se jich zbavit (naposledy před dvěma lety), ale nakonec, když problém příliš zesílil a nevěděl jsem jak dál, jsem to vzdal – dostavila se panika, kterou jsem nedokázal ovládnout a přemoci – rok jsem byl bez. S tímto množstvím AD jsem naprosto v pohodě, ale samozřejmě se jich chci zbavit. Nedokázal jsem odpouštět a paměti jsem měl spoustu „kostlivců“. Nyní to celkem umím (alespoň si to myslím), ale asi to není stoprocentní.

Alergie se projevuje rýmou a svěděním očí – na kočky, roztoče, prach a pyl. Zahleněný jsem permanentně. Zvýšené pocení je způsobené převážně antidepresivy, ale bez nich jsem se potil také více. Svědění pokožky je možná způsobeno také AD, ale oblast genitálií a konečníku se neuklidnila ani po dlouhodobém vysazení AD.

Bolest a špatná pohyblivost bederní páteře je z fyzického hlediska způsobené nadměrnou prací (stavba domu), chápu, že duchovní příčina možná bude jinde, poslední půl rok trpím plynatostí téměř po jakémkoli jídle, byl jsem i na proktologii a kožním, ale žádné problémy nebyly nalezeny. U žádného konkrétního jídla jsem problém neobjevil ani v souvislosti se svěděním, které je mnohdy nesnesitelné a řeším to mastičkami.

Jinak jsem celkem spokojený a šťastný člověk, máme tři děti, mám spoustu energie myšlenkové i fyzické, ale tyto fyzické problémy mne trápí. Sám k sobě jsem slepý a přestože občas přijdu na pravděpodobnou duchovní příčinu, nejsem si jí jistý anebo nevím, jak s tím konkrétně naložit.

Děkuji Vám Miluško. Honza

Odpověď

Dobrý den Honzo,

jako 4 Dřevo máte sílu, ale i zatvrzelost, nejohroženějším orgánem jsou játra a žlučník, tzn. téma spokojenosti. K tomu máte tři plné roviny – odhodlání s vícečetnými jedničkami, energie a vášně s vícečetnými dvojkami. Tato kombinace znamená ohromnou vnitřní sílu, schopnosti k tomu dokázat cokoliv, pro co se rozhodnete, velkou energii plnit si své poslání, zanechat otisk na tomto světě, obohatit ho svou činností. Je to tak velká síla, že pokud neděláte práci, která vás totálně pohltí, naplňuje vás, jste v té činnosti šťastný, dává vám smysl vašeho života, je to pro vás úplně nejvíc, proč ráno vstáváte a nemůžete se od toho odtrhnout, děláte to jako koníček, kdy ztrácíte pojem o čase, pokud takovou práci neděláte, veškerá tato ohromná síla se obrací proti vám. Z toho nespokojenost a psychické problémy.

Je tu možná překážka ve vaší citlivosti, kdy máte pocit, že musíte svůj čas věnovat ženě, rodině, vztahům. Vaše dvě dvojky vás nutí to pnutí ve vás tlumit a být tu pro druhé. Je to pochopitelné, chceme mít dobré vztahy s těmi, které milujeme, ale vy potřebujete tuto snahu utlumit, dát tomu formu podpory ve smyslu starosti o peníze, zajištění rodiny zvenku tím, že se postaráte o její klidný chod, ale bez vlastní účasti. Což neznamená nikdy se ženou neprohodit slovo a nehrát si se svými dětmi, ale nedávat tomu prioritu. Vaše dvě dvojky, energie intuice a napojení na druhé vám brání jít si za tím, co by odvedlo ohromnou sílu z vás. Máte pocit, že nemůžete, že druzí vás pak nebudou mít rádi, tohle je překážka.

Jste chlap a je třeba svou mužskou energii žít. Nevím, jak fungujete v partnerském vztahu, jak si pevně stojíte ve své mužské roli, v hranicích, které dáváte svým dětem, zda nezastupujete roli ženy, matky, pečovatelky, náruče,… Přečtěte si článek 7 kopanců pro muže, třeba tam něco najdete. Svědění kolem genitálií ukazuje na nespokojenost v této oblasti, tzn. v partnerství a sexualitě.

Pro váš prvek Dřevo je připraven online program Tolerovat je láska, věřím, že tam najdete spoustu nástrojů a praktických doporučení pro zvládnutí svého životního úkolu Dřeva. Pokud byste potřeboval víc k tématu poslání, práce, naplňování svého života, podívejte se na videa na Zdravém bohatství, jsou tam základní principy, překážky a mýty.

Takže pokud nemáte práci, která vás totálně pohlcuje jak myšlenkově, tak fyzicky, ze které necítíte velkou sílu a do které nedáváte svou vášeň, nevnímáte ji jako své poslání, je třeba takovou najít. Prostě se vraťte ke koníčkům, k činnosti, kterou jste dělal rád a tu rozvíjejte. Tam dejte všechnu sílu a pak, až se rozvine v hlavní náplň vašeho dne a vy už nebudete stíhat chodit do práce, tak ji opustíte, protože pak už vám váš „koníček“ bude vydělávat tolik, že do ní chodit nebudete muset. Tato cesta je nutná.

V tuto chvíli, pokud takovou práci nemáte, je třeba tuhle sílu ventilovat jinak –  sportem, fyzickou prací, turistikou, chozením do lesa, práce se dřevem, práce se stromy.

Z té uzavřené a neventilované síly pramení všechny problémy, které máte. Nespokojenost sám se sebou a s tím, co po vás zůstává, pocit selhání, nenaplnění, nutkání tu energii někam vložit, problémy s psychikou. Zahlenění a překyselení, které způsobuje nerovnováhu mikroflory všude  nejen ve střevě. Překyselení se projevuje jako alergie, ekzémy, plynatost. Bolest bederní páteře je jednorázové přetížení pouze fyzickou prací, vy potřebujete do toho, co děláte, vkládat i nápady, emoce, myšlenky, tvořit ji, nejen ji „dělat“ fyzicky.

Duchovní příčiny jste si jistě přečetl v přehledu duchovních příčin.

Cesta k vyléčení na úrovni těla je velmi snadná, těžší to bude s ventilací vaší vnitřní energie, ale stačí začít, uvidíte, jak se Vesmír strhá, aby vám přinesl ty správné příležitosti, nástroje, pomocníky, stačí začít!

Pro tělo doporučuji:

Liquid Chlorophyll 1 polévkovou lžíci 3x denně do 3 dcl vody a tím zapít votějšku Green Health vždy 2 tbl. + AC Zymes 2 tbl. + ke snížení napětí (a pokud chcete za čas zkusit tak jako náhrada antidepresiv) Rhodiolin 3×2 tbl.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítlko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Ze stravy je nutné vyřadit cukr a všechny sladkosti, bílou mouku a mléčné výrobky, zjistěte si svou krevní skupinu, je dobré vyřadit mínusové potraviny.

Takto bych to viděla na 3 měsíce, pak se ozvěte a domluvíme, co dál podle stavu ♡

s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres
Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres

Hlavní složka těchto kapslí rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je adaptogenní rostlina. Její účinné látky mají příznivé účinky na centrální nervový systém, a to je důvodem, proč může zvyšovat koncentraci a fyzickou a mentální výkonnost. Rhodiolin může být účinný v případě studia, sportu a při vyrovnávání se se stresem. Snižuje mentální únavu a může přispět k lepší celkové kondici. Tím, že je doplněn zinkem, zlepšuje odolnost těla vůči nemocem, snižuje rovněž stres a příznaky způsobené napjatým způsobem života.

Detail produktu

Komentáře