Dotaz

Dobrý den, Miluško. Často pročítám Vaše články a dívám se na videa.

Přesto jsem se dlouho odhodlávala , napsat a poprosit o radu.

Mívám často pocit vyčerpání, totálního vyhoření. Pravidelně tak 1 x týdně se vše nashromáždí až do výbuchu. Vše mně strašně vytáčí, nejvíc ze všeho moje maminka. (79).

možná jsem jen přetížená starostma a zodpovědností, stresem? Bůh ví. pro jiné je můj den nabitý k prasknutí , pro druhé normálka. Jsem skoro by se dalo říct hyperaktivní člověk, stres v rozumné míře potřebuji k svému životu.

Je již těžce nemocná, nechce spolupracovat, má těžké zažívací potíže, nemůže již skoro ani chodit, sluch neslouží . …. Své potíže léčí ne stravou, ale kapkami proti bolesti. Vzpurností atd….

Už jsem na ní tak strašně alergická, že jen k ní přijdu a křičím. Než k ní vkročím, slibuji si jak se ovládnu, nebudu se rozčilovat, prostě přijdu a odstraním škody, které stačila napáchat a budu klidná. Nebudu komentovat nepořádek, plýtvání s jídlem, ( které se vyhazuje hodně) a následné naříkání, že nemá peníze, což mimochodem není pravda.

A litování těch druhých a vymýšlení další práce, ( které mám i tak nad hlavu), ale musí se udělat i za ostatní, jak by to vypadalo, naříkání jak se ji motá hlava, že nemůže do sklepa nebo vyplejt záhody… a pak přijdu a najdu jí jak leze téměř po čtyřech ze sklepa, že musí. Přitom se jí i motá hlava, většínou se toto stane, když jsem někde poblíž, ale ona nezavolá telefonem  , to je jí blbé ( její slova , ) nechce otravovat, ale skoro vzápětí volá dceři do práce, že nemůže toto a tamto a naříká jak jí je špatně, ( k snídaní většinou uzeninu na kg oleji), dcera pak nešťastná volá mně. Já s ní lítám po doktorech, nikdo jí nechce pomoc , protože si jede furt svou. A tak se vše shromažďuje a shromažďuje k tomu se přidají jiné starosti. Jsem z toho tak strašně nešťastná. Mám výčitky svědomí, pocity viny, jen chodím doma a brečím, že jsem se zase neudržela.  Je to skoro k nevydržení. Pomáháme jí s dverou jak můžem, ale nejsme tam 24 hod u ní.

Když umřel táta, (stařecká demence, agresivita, byl zrovna tak výbušný jako já teď, psychologické vydírání. dokázal volat dceři i 15 x denně). Tenkrát jsme ho nechápali, myslely jsme si, že nás to z babičkou nemůže potkat. Potkalo,

Nejhorší jsou ty pocity , co se mi vkrádají do hlavy, nechat jí být napospas, přání ať už to skončí , že to dál již neunesu, vzápětí obrovskej stud  za takové rouhání, myšlenky, že se mi to jednou vrátí, tak jak jste to definovala ve svém klipu ,, nasrání do vlastního hnízda” . Moje dcery to sice chápou, taky toho již mají nad hlavu, ale jednou se tak budou chovat ke mně.

Nechci se litovat,  jaký jsem chudák. To určitě ne. Vím moc dobře, že se vztah s maminkou svezl tam kam neměl a vše zhoršuje moje netolerance a chování, nepkročení vlastního stínu.

Velká otázka, jak z toho kruhu ven?

moc děkuji za pochopení a možnou odpověď

Anna

Odpověď

Dobrý den, pokud mě sledujete, pak víte, že vaše maminka je váš trenér. Učí vás přijmout ji tak, jak je a milovat ji, nesoudit její chování a přijmout, že druhého člověka nemůžete změnit, změnit musíte svůj přístup. Staří lidé jsou jako malé děti, někdy navíc hodně umínění a tvrdohlaví, ale přistupovat bychom k nim měli jako k malým dětem. Když malé dítě zlobí a nechce si nechat říct, napomenete ho, vysvětlíte mu, jak by se mělo chovat, možná zvýšíte hlas nebo mu dáte na zadek, ale budete ho milovat stejně, přestože vás rozčílí nebo neposlechne. To je bezpodmínečná láska a ve vztahu k dětem nám jde snadno a samozřejmě. Ale měli bychom stejně přistupovat ke všem lidem. Berte svou maminku jako to malé dítě, které to prostě neumí jinak. Už ji nezměníte. Vy jste hodně citlivý a vnímavý člověk, máte rovinu empatie a senzitivity, máte velký soucit s druhými a dokážete se napojit na druhé lidi, vnímat jejich pocity. Tu svou velkou citlivost ale potřebujete nutně ventilovat, pro vás je prioritní, abyste se zaměřila na to, co vás naplňuje, co vás baví a seberealizovala se, dala sebe na první místo. Musíte si najít každý den chvilku jen pro sebe, dělat něco s vášní, nadšení, radostí, pokud nemáte takovou práci, alespoň zatím jako koníčka. Třeba si vymalovávejte mandaly, malujte, relaxujte, meditujte, tančete, čtěte, prostě naplňujte sebe. Pak můžete druhým dávat. Druzí lidé nám odrážejí to, co máme uvnitř, pokud přijdete k mamince a už dopředu jste zaměřená, co zas bude, jak vás zase naštve, prostě vy nejste uvnitř v pohodě a harmonii, pak ona vám bude zrcadlit to, jaké pocity máte uvnitř sebe. Nejprve tedy potřebujete změnit to uvnitř sebe, pak budete jinak vnímat i její chování. Pokud vás vytáčí, kousněte se a vyslechněte ji, nerozčilujte se, nehledejte řešení, rady, ale jen naslouchejte! A třeba jen řekněte: Máš to těžké! A poslouchejte. Někdy druzí nepotřebují naše rady a řešení, ale jen naslouchat. Je to vaše výzva chybějící dvojky – učit se naslouchat a mlčet. K tomu, abyste to zvládla, se potřebujete ale nejprve vy sama dostat do klidu a pohody, takže začněte naplňováním sebe. A učte se mluvit o tom, co cítíte, máte tři izolované jedničky, příliš všechny pocity držíte v sobě a neumíte o nich mluvit. Učte se sdělovat je žensky, podívejte se kurz Žena je láska nebo si kupte knihu Žena je láska, máte jen jedno sudé číslo, je jasné, že ženská cesta je vaše téma. Podívejte se v Akademii celostního zdraví na Přijímat je láska je o vašem prvku 5 země. Doporučila bych vám Rhodiolin 2-2-2 na zklidnění, lépe to budete zvládat a Noni – harmonizuje celý organismus, uvolňuje napětí a pomáhá nám změkčovat. Vše nakoupíte v empatia shopu. Svou maminku jen pozorujtte a nehodnoťte, zeptejte se jí, zda něco potřebuje, to udělejte a jinak ji nechte žít vlastním životem. Důležité je, abyste vy začala žít vlastním životem, naučila se říkat NE a dávat sama sebe na první místo. S láskou vaše empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?