Dotaz

Hezký den,dvacet let se mi dělá ekzém na obličeji a přes veškeré pokusy ho vyléčit se mi to nedaří. Zkusila jsem homeopatii, bylinky, mastičky, jaterní dietu, hors. slunicko, bio lampu.. apod., ale žádné výsledky jsem nepozorovala. Jediné co mi trochu pomáhá zklidnit pleť je zinková mast, ale neléčí. Začal se mi tvořit na čele a postupně se rozšířil po celém obličeji na krk a pár flíčků mezi lopatkami. Začíná to vždy svěděním, zčervenáním až pálením, vytvoří se malé pupínky, které se rozšíří do flíčků a ve fázy hojení se tvoří na postižených místech šupinky. Nevíce cítím pálení navečer. To se po zhojení stále opakuje. Nemá na to vliv ani počasí, roční období.. Prosím o radu jak ekzém léčit. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
ekzém je vždy problém překyselení, tudíž nedostatku minerálních a jiných látek (proto vás zklidňuje zinková mast) a současně špatného imunitního systému, především ve střevech. Zkuste tuto kůru v komplexu, uvidíte, zda pocítíte zlepšení, věřte, že ano: Takže co užívat:
New Life – multivitamín s minerály pro těhotné a kojící (vím, že nejste, ale to nic nevadí) na doplnění chybějících látek, dávkování 1-1-0 po jídle.
Strong Bones – je to vápník s hořčíkem ve formě tělu vlastní, díky nedostatku hořčíku máte křeče a bolí vás hlava, dávkování 1-1-2 po jídle.
Omega 3 – nenasycené mastné kyseliny, které podporují hojení kůže, dávkování 1-1-1.
Je potřeba vyřadit ze stravy kyselinotvornou stravu – cukr a sladkosti, mléčné výrobky, bílou mouku, pečivo, sladké a bublinkové vody, kávu. Stravu co nejvíce zjednodušit – rýže, pohanka, jáhly, zelenina, ovoce, co nejméně masa a uzeniny vůbec. Snažit se stravovat podle své krevní skupiny (v našem e-shopu najdete kuchařky pro jednotlivé krevní skupiny nebo i jiné kuchařky na bezmasá, obilná a zeleninová jídla). Chce to radikálně změnit stravovací návyky a napořád. Kdyby v něčem byl problém, ozvěte se. Bude vám určitě na začátku připadat, že vše, co máte ráda, nesmíte, ale je to jen přechodná doba, než najdete alternativy, čím to nahradíte. Podívejte se také do sekce Stravování podle KS, je tam tabulka vhodných a nevhodných potravin. Tu si ostatně můžete také objednat v e-shopu. Je velmi důležitý pitný režim. Je třeba pít bylinné čaje, zelené čaje. Přemýšlejte o aktivátoru vody Aquarion. Jde o unikátní filtr na vodu, který ji i ionizuje a vytváří vodu zásaditou. Vyřešila byste tím polovinu svého starání se o sebe – z poloviny strava, z poloviny pití. Kyselou vodou z Aquarionu je dobré oplachovat zevní rány a kůži, má léčivé účinky. Pokud tuhle možnost nemáte, kupte si navíc Liquid Chlorophyll – je to tekutý výtažek z vojtěšky, který neutralizuje kyselé prostředí našeho těla, má velmi příznivé účinky na kožní potíže, užívá se i na vnější použití jako obklady, potírání, oplachování. Vnitřně se užívá 2-3 čajové lžičky denně vždy do nějaké vody či čaje. Protože jste velmi citlivý člověk s velkou vnitřní uzavřenou energií, přidala bych nejlépe Noni nebo Rhodiolin nebo alespoň Stress Management B Complex.
Ekzém se vám objevuje na obličeji proto, že v sobě schováváte své city a pocity, bojíte se vyjádřit je, máte strach z ublížení. Ale tyto pocity musí někudy ven, tak když je neprojevujete tělem či slovem, lezou kůží 🙂 Snažte se mluvit o tom, co cítíte, co vás trápí, bolí, těší, co byste ráda,…
Kupte si některou z knížel L. Hay, třeba Síla je ve vás nebo Miluj svůj život, pomohou vám.
Kdyby vám něco nebylo jasné, ráda vás povedu 🙂
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?