Dotaz

Dobrý den,

knihu Žena je láska čtu jedním dechem … postupně provádím zadané úkoly. Sklízím první plody své snahy. Dostávám se k pro mě k podtatě problému. Než napíšu dotaz nastíním trochu situaci.

Letos jsme s manželem spolu devatenáct let, Pro nás oba jde o druhé manželství. Z přátelství se zrodila láska. Manžel se ke mně vždy choval s úctou a respektem. A to platí i dnes. Sex byl také v pořádku. 

Poslední dva roky se manžel začal chovat postupně odtažitě. V této době přišel postupně o kamaráda z práce a oba rodiče. Situaci jsem silně podcenila to nyní vím. Nabyla jsem přesvědčení, že potřebuje čas se vším vyrovnat a nechala ho být.  Byla jsem somozřejmě starostlivá a pečující. Chěla  a dávala doteky pohlazení i milování. Ze strany muže byla ale potřeba stále menší až nakonec nebylo nic. vše skončilo pusou na dobrou noc či přivítání. Komunikace nám začala váznout a já se domnívala, že má poměr. Nemá . Nejdřív odmítal jakoukoliv diskusi na téma co se děje..”Nechci o tom mluvit” řekl a hotovo Ani na podruhé jsem nepochodila.  Po čase mě už ani nepohladil, za ruku jsme se taky přestali držet..” to je pro puberťáky” . Nepoznávala jsem ho. V práci je hodně pod stresem vím. Jenže se už ani neusmíval. “Mám tě rád, je to jiné, cítím přátelství” to byly jeho odpovědi na mé otázky. 

Jsme padesátníci a v našem věku je to normální slyším ze všech stran. Při dalším rozhovoru , kdyč jsem mu řekla, že mi chybí jeho pohlazení, milování, obejmutí koukal jako bych mluvila jinou řečí. “Jsem uvnitř prázdný, zhasnul jsem” řekl. V tento moment zásahl vesmír a já dostala do rukou Vaší knihu Žena je láska. Nyní si doma hodně povídáme o všem možném jen né o tom co je mezi námi vlastně teď za vztah. Děláme jeden druhému drobné i větší laskavosti. Manžel se občas i směje a vtipkujeme. Co se nezměnilo je náš jakýkoliv fyzický kontakt. Instink mi napovídá, že musím být trpělivá.

Prosím o radu jak postupovat. Muže se dotýkám nahodile jakoby mimochodem. Nechci být vlezlá, protože cítím, že o doteky moc nestojí. Nikdy to nebyl problém. Vždy byl na sex .Teď si nevím rady. Múj muž je řekla bych muž činu. Radši koná než mluví. O cokoliv požádám rád udělá. Nemám na mysli malování bytu a tak , ale drobné opravy nebo něco přidržet, podat a tak. Díky knize si už o to umím říct. Dávám mu jasně najevo, že on je pro mě ten jediný, ale má náruč je pořád prázdná. Co s tím?

Děkuji

Odpověď

Dobrý den, jsem moc ráda, že se vám kniha líbí a pomáhá v pochopení a změně. Přečtěte si článek Když muži nechtějí sex nebo Co dělat, když máš chuť na sex a on ne, tam najdete odpovědi, co máte dělat. Je ale jasné, že se to nezmění za týden, buďte trpělivá. Vy máte silnou aktivní rovinu myšlení a tak máte tendence mít na všechno rozumové, logické argumenty, tlačit svůj názor za každou cenu, přesvědčovat o své pravdě. Vykašlete se na rozum, zeptejte se svého srdce, naslouchejte, buďte pasivní a naplňujte svého muže. Najděte si nějakou seberealizaci, koníčka, něco co vás bude naplňovat, kde můžete své silné, aktivní energie, odvádět, ventilovat. Pro vás jako energii 5 Země je seberealizace stěžejní. Pak lépe doma zvládnete být pasivní, ženskou energii a dáte prostor svmu muži, aby aktivoval. Podívejte se na kurz Žena je láska je zdarma, najdete tam podrobnější informace. S láskou vaše empatia 

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?