Dotaz

Dobrý den Miluško,

rada bych poprosila o nasměrování.

Řeším dlouhodobě s dcerou 13 let neodcházení do školy a taky závislost na mobilu. (odpor odejít do školy) Ona je oheň já země a docela to někdy máme mezi sebou náročné.

Snažím se pátrat a hledat souvislosti, ale někdy jsem v koncích. Já sama jsem byla mnoho let závislá na kortikoidech což se mi podařilo zvládnout, astma jsem úspěšně vyléčila a jsem 1,5 roku čistá. Vyhrabala jsem se z toho nejhoršího a zapojuji se postupně do života.

Chtěla bych aby se nám oběma ulevilo:)

Děkuji za radu Andrea.

Odpověď

Dobrý den,

ve vašem dotazu na astma jsem vás maličko nasměrovala a je skvělé, že jste se vyhrabala z nejhoršího. Vy jako 5 Země jste pro Oheň velmi dráždivá, protože obě tyto energie chtějí mít pravdu, mít navrch, chtějí, aby bylo po jejich. Oheň nesnáší vysvětlování, co má a nemá dělat, chce být samostatný, nesnáší rady druhých, a přitom Země je tak rády udělují…

Podívejte se na Harmonické vztahy nebo si rovnou pořiďte ebook Harmonické vztahy podle A9P, najdete v něm, jaká jste která energie, jak se máte realizovat a hlavně jak se můžete k dceři chovat. Mezi ebooky najdete i Umíme milovat své děti, třeba by pomohl také. Pomoci může i článek 11 mylných představ o výchově dětí.

Naše děti jako houby nasávají do cca 6ti let naše vzorce chování (ostatně proto si nás vybraly jako rodiče). Sama už víte, že jste sama byla závislá na kortikoidech, nevím, zda jste v sobě dohledala i vzorec, proč ona nechce dodržovat pravidla a nechce chodit do školy. Je vaším zrcadlem, ukazuje vám vás samou. A k tomu bojkotuje tlak, pravidla, nechce žít ve starém světě, který nebude její, až bude dospělá. Škola, která nedává nic do skutečného života, tlak na výkon, tlak něčeho dosáhnout jen pro papír, abych byl dobrým zaměstnancem…. Děti tohle nechtějí. Mluvíte s ní? Ptáte se jí? Odpovídá vám? Jste jí k dispozici, když má problém a chce se svěřit? Jste jí kamarádkou?

Pro vás je nejdůležitější nechat ji být, přestat ji tlačit do svých pravidel, přestat jí udílet rady, co má dělat. Prostě nejde do školy, tak nejde. Slízne si výsledky, neomluvenou hodinu, dvojku z chování, propadne, vyloučí jí ze školy, nevím, co…. je to její rozhodnutí, potřebuje ale ten výsledek zažít. Pro vás je nejdůležitější si uvědomit, co chcete s ní tvořit, zda vztah, ze kterého uteče hned, jak to půjde, nebo důvěrný vztah dcery a matky. Pokud důvěrný vztah, tak jí buďte kamarádkou. Ve všem, co spolu řešíte, si jí představte jako svou kamarádku, jak byste se chovala k ní, prostě změnit chování.

A věnovat se sobě. Jste žena, se svou silnou mužskou energií potřebujete KRUH (je otevřeno). Jste sama, nemáte partnera? Děti potřebují nejen vzor matky a ženy, ale i vzor mužství a hlavně jejich společného soužití, partnerství. Chcete, aby vaše dcera měla dobré vztahy, dobrého partnera, dobrý život, byla dobrou matkou – je potřeba se tím stát nejprve sama. Protože vy s touto silnou mužskou energií (dvě plné roviny dovednosti a energie), pokud ji neventilujete ze sebe ven prací, která vás naprosto pohltí, vycucne z vás veškeré emoce, vášeň a sílu, tak tohle všechno dáváte do vztahu, pokud není partner, tak do vztahu s dcerou. V každém případě velký tlak. Pro vás je důležité umět ventilovat své emoce (vaše dvě sedmičky) – do práce, realizace, vášně, něčeho, co milujete dělat, určitě do chvilek, kdy budete naplňovat sama sebe jako ženu, a na druhé straně umět ventilovat emoce směrem k druhým lidem, resp. víc naslouchat, víc být pasivní náručí, víc být k dispozici, než něco řešit. Najít rovnováhu mezi ventilací energie ven do práce a pasivní energií ženství. Je to základ a velká práce na celý život …

Program pro váš prvek Země je Přijímat je láska, kde vytáhnete všechny své stíny, chyby, přijmete je jako výzvy a budete postupovat krok za krokem k většímu sebevědomí a sebelásce.

Jediným způsobem, jak dovést druhé lidi i naše děti ke změně, je zabývat se sebou, naplňovat sebe, věnovat se sobě, a druhé lidi respektovat, nechat je být, ať si užívají své zkušenosti podle svých rozhodnutí.

Držím palce a těším se třeba v KRUHU ♡

s láskou vaše Empatia

 

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres
Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres

Hlavní složka těchto kapslí rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je adaptogenní rostlina. Její účinné látky mají příznivé účinky na centrální nervový systém, a to je důvodem, proč může zvyšovat koncentraci a fyzickou a mentální výkonnost. Rhodiolin může být účinný v případě studia, sportu a při vyrovnávání se se stresem. Snižuje mentální únavu a může přispět k lepší celkové kondici. Tím, že je doplněn zinkem, zlepšuje odolnost těla vůči nemocem, snižuje rovněž stres a příznaky způsobené napjatým způsobem života.

Detail produktu

Komentáře