Dotaz

Dobrý den, prosím vás o názor na odstranění vaječníků.
Bude mi letos padesát let. Moje babička před 28 lety zemřela na rakovinu vaječníků. Já před třemi lety prodělala rakovinu prsu s pozitivní sentinelovou uzlinou – chemoterapie, ozařování a roční biologická léčba. Můj nádor nebyl hormonální. Po biologické léčbě jsem znovu začala menstruovat, ale po půl roce začala být menstruace hodně nepravidelná, spíše žádná. Na gynekologii chodím každé 3 měsíce a lékařka mi zjistila volnou tekutinu za dělohou. Začala mi aplikovat olejové hormonální injekce, po kterých se mi menstruace 2 x objevila, ale již od června loňského roku jsem nemestruovala a gynekoložka mi nabízí odstranění vaječníků, případně i dělohy s tím, že sice množství tekutiny kolísá a dělohu lze ohlídat, ale hlídat vaječníky je prý složitější a pro mě nebezpečnější. Bojím se operace a nevím, co nastane s hormonální hladinou v mém těle. Je to opravdu jediné řešení? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
samozřejmě že jiné řešení vám lékaři nenabídnou, neznají ho. 
Je důležité si uvědomit, že zvolit si přírodní léčbu jakékoliv nemoci znamená nejen odmítnout cestu chemie a uřezávání orgánů, ale hlavně přijmout plnou zodpovědnost za své zdraví. Velmi často se setkávám s postojem, že si lidé myslí, že svou nemoc vyléčí jen tím, že budou jinak myslet, a ono to nějak dopadne. Přírodní léčba nemoci je celostní postup – přečtěte si článek: Co je to přírodní léčení.

Je pravda, že rakovina je tak velký strašák, že lidé udělají cokoliv, aby se uzdravili. Myslím tím cokoliv, co řekne lékař. Lidé chodí na preventivní prohlídky, nechají si odebírat vzorky tkání, nechají do sebe lít litry chemie, která zabije nejen rakovinné buňky, ale i všechny zdravé, nechají si uřezávat orgány,… všechno ze strachu a v naději, že nezemřou. Bohužel na strachu stojí celý medicínský byznys. A na nezodpovědnosti lidí, protože když se léčba nezdaří, tak je alespoň na koho vinu shodit. 

Vy děláte vše poctivě, jak vám radí lékaři. Jste ohrožena další rakovinou, protože určitě víte, že rakovina prsu se velmi často vrací. Nevěřím ale, že prevence rakoviny je uřezat všechny ohrožené orgány, aby neměla rakovina kde bujet. Jsem přesvědčená o tom, že rakovina je naprosto stejná nemoc jako každá jiná, takže je třeba ji pochopit, přijmout a pak přírodně léčit. Starat se o sebe přírodně, změnit stravu, vztahy, postoje, začít být zodpovědný za všechno ve svém životě, nejen za své zdraví. 

Rakovina je nemoc, která nás nejvíc dostává do střetu se smyslem života, protože neléčená končí smrtí. Je smrt konec a strašák? Bojíme se jí? Co si vlastně myslíme o životě, o sobě? 

Rakovina souvisí vždy s nějakou velkou blokací, u vás je to v neodpuštění – mámě, sobě, dceři? Nějaké vám blízké ženě rozhodně. Vaším životním úkolem je učit se odpouštět, protože jste 7 Kov. Podívejte se na ODPUSTIT JE LÁSKA na naší AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Problémy s vaječníky ukazují na nepřijetí své ženské role, žena není schopna přijmout svého muže, má problémy se svou ženskou stránkou. Podívejte se na Akademii i na ženské programy Žena je láska.

Co se týká těla, tak po odstranění vaječníků nastane hormonální nerovnováha, ta ale nastává i tehdy, když přestaneme menstruovat, děje se tak ale přirozeně a pomalu. Po odstranění mohou nastat problémy s ostatními žlázami, třeba se štítnou žlázou. Vaječníky možná už teď nepotřebujete, možná už skutečně nepracují a vy jste v menopauze. Já si ale nemyslím, že vaječníky můžeme v menopause ustřihnout, nevěřím lékařům, že už nepracují. Produkují dál hormony, ne estrogen, ale jiné ano, a já nevěřím, že to nemá vliv na naše zdraví. Jen si myslím, že lékaři prostě všechno ještě neznají, jen to nechtějí přiznat. Protože kdybychom vaječníky už nepotřebovaly, přece by nám je tam příroda, Bůh nebo jak tomu chceme říkat, nenechal až do smrti.

Vy se musíte rozhodnout, zda chcete přírodní léčení nebo ne. Protože to neobnáší jen to, že odmítnete operaci.

s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?