Dotaz

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaká je duchovní příčina potíží se štítnou žlázou. Myslím, když se na štítné žláze objeví boulička a jde o nezhoubný útvar. Jaká je příčina po fyzické a duchovní stránce? A dalo by se s tím něco dělat, aby člověk nemusel na operaci? A jaké doplňky byste poradila? Moc díky za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
zadejte si do vyhledávače v Empatii štítná žláza a přečtěte si odkazy, které se vám objeví. Bylo by dobré přečíst si také, s čím porucha štítné žlázy může souviset z hlediska celostního přístupu k člověku.
Obecnou duchovní příčinou vzniku nádorů je dlouhodobější soustředění se na chybné a nepodstatné, nádor je kumulací našeho lpění, omylů a strachů.
Zhoubný nádor vyjadřuje, že nemocný s velkou nespokojeností prožívá své závislosti a má pocit, že zejména ti druzí mu kazí plány, brání v úspěchu, omezují jeho touhy nebo trpí, protože nedají na jeho „dobré“ rady. Jako zhoubný nádor ničí okolní tkáně, tak i člověk by nejraději ze svého okolí některé lidi „vymazal“.
Nezhoubné nádory ukazují, že se dokážeme zničit i sami, nevidíme hlavní zdroj svých potíží v těch druhých, ale v sobě. Tím, že jsme sami se sebou nespokojeni, jsme smutní a nešťastní, ale tím utlačujeme i své blízké (stejně jako nezhoubný nádor utlačuje své okolí). Mezi zhoubným a nezhoubným nádorem je velmi křehká hranice.
Štítná žláza ukazuje naše chtění, nemoci jsou projevem přehnaného ega a tlaku „podle sebe“. Nádory štítné žlázy vyzývají ke zklidnění, zbavení se nezdravé ctižádosti, věčné nespokojenosti, lpění na světských statcích a blízkých lidech. Štítná žláza je oslabována zaneseným lymfatickým systémem, jehož čistota souvisí s tím, jak umíme vypouštět křivdy a ublížení, nespokojenost a nešvary, které nás denně potkávají, zda umíme být pokorní a přijímat věci tak, jak jsou, bez zloby. Často se problémy se štítnou žlázou projevují po potížích s pohlavními orgány, což je výrazem nespokojenosti s partnerem, tlačení ve vztahu podle sebe, nastupující štítná žláza je jen další schůdeček (nebo to probíhá obráceně, nejdřív štítná žláza, pak pohlavní orgány) – hormonální systém a lymfatický mají velmi úzkou souvislost. Na úrovni tělesné jde o pomalý tok lymfy, tudíž škodliviny se zdržují v našem těle déle, než je zdrávo, kumulují se v určitých místech a tak vznikají nejprve otoky, bouličky, cysty, myomy, nádory, zatvrdliny. Základem zbavení se bouliček na štítné žláze je rozhýbání lymfy, aby rozpuštěné škodliviny mohly odtékat do sleziny, která je zpracuje. Operace nic neřeší, lymfu rozhýbat neumí, škodliviny se budou i po operaci někde usazovat, navíc po zásahu nožem dochází k dalšímu přerušení toku lymfy v místě operace, a tím ke zhoršení základní příčiny. Má to smysl? Z hlediska duchovního žádné operace smysl nemají, vždyť vše je výzva pro to, abychom něco se sebou dělali, změnili se, starali se o sebe, přijali zodpovědnost. Každý pokus zbavit se obtěžující nemoci nám přinese výzvu – nemoc mnohem závažnější. Nevadí, každý má svůj čas 🙂
Bylo by dobré číst knížky, ze kterých člověk pochopí nesmyslnost některých svých postojů, zásad a pravidel, která vyžaduje po druhých, po sobě i po životě jako takovém, čím více zásad člověk vypustí ze svého životě a dovolí proudit všemu, ať se mi to líbí nebo ne, tím volněji lymfa proudí a my jsme spokojení a zdraví. Třeba Umění života; Spratek; Láska – cesta ke zdraví.
Poradila bych udělat si očistu lymfy (z produktů CaliVity je stěžejní Ocean, Immunaid, Detox Patch), z ostatního doporučeného vše podpoří výše uvedené základní produkty, co se stravou a pitným režimem zde najdete také.
Kdyby něco nebylo jasného, ozvěte se
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře