Dotaz

Milá Miluško,

Prosím Tě o radu ohledně dlouholetých bolestí hlavy.

Od ledna 2005 trpím bolestmi hlavy zpočátku na pravé půlce hlavy, diagnostikovanými jako migréna bez aury nebo tenzní cefalea s poruchou statiky páteře.

Zpočátku trvaly bolesti několik hodin s frekvencí jednou týdně, postupně se zhoršovaly, až jsem se na konci loňského roku po 24 letech „dopracovala“ ke každodenní bolesti z nadužívání léků (Analgetika + triptany).

Bolesti začaly cca 3 měsíce po nasazení hormonální antikoncepce, na radu lékaře jsem ji hned vysadila, ale bolesti bohužel nepřestaly.

Od dětství mám trvalou vodnatou rýmu a anemii, alergie nezjištěny.

Ve 20 letech jsem si nechala odstranit krční mandle – do té doby 5-6 angín ročně od 3 let.

V únoru 2019 jsem pod dohledem lékaře vysadila již nefungující triptany a změnila a značně omezila analgetika. Při tomto detoxu zmizely každodenní tenzní bolesti čela a spánků, ale zůstaly mi jednostranné bolesti 1x-2x měsíčně trvající 2x 48-55 hodin.

Vždy bolí jedna strana hlavy – bodavé bolesti od krku vystřelující za oko a do spánku, nereagující na žádné léky. Maximálně nastane po analgetikách na pár hodin částečné zlepšení a pak se bolest zase vrátí. Po odeznění bolesti mám pár hodin až 1 den klid většinou s napětím za krkem a následuje bolest na druhé straně hlavy, opět kolem 50 hodin. Bolesti jsou většinou provázeny nevolností bez zvracení a zvýšeným vyprazdňováním.

Je to v průměru 6-8 dní v měsíci, kdy opravdu trpím, plus několik dní před záchvatem cítím napětí za krkem a ztuhlé trapézy.

Za poslední 2 roky se mi velmi zhoršila kvalita vlasů, jsou jemné, řidší a lámavé, i při stříhání pouze konečků jsou kratší o víc než 10cm.

Občas se ráno budím oteklá (víčka, prsty, kotníky) – při užívání Ocean21 pozoruji zlepšení.

I mimo záchvaty bolesti mívám lehké závratě.

Od 2.7.2019 užívám: Lecithin 3-3-4; Silymarin 0-1-0-2; Ocean21 – 2 lžíce denně; Liquid Chlorophyl – 3-4 lžičky denně; Vitamín C1000 1-0-0;

Postupně jsem přidala: Noni – 2 lžíce denně; Strong Boness – 1-0-1; Rhodiolin – 0-0-2; Super Mega CoQ10 – 1-0-0; Iron Plus – 1-0-0

Jsem v Kruhu Žena je láska od letošního května, znám své výzvy a snažím se na nich pracovat, hlavně neorganizovat druhým život. Jde to, ale pomalu 🙂

Uvědomuji si, že po tolika letech se nevyléčím za 3 měsíce, spíš potřebuji zkontrolovat, zda užívám správné produkty a mám s nimi pokračovat nebo poradit jiné a co zlepšit, abych mohla žít konečně bez bolestí.

Moc děkuju Lenka

Odpověď

Ahoj Leni, ty znáš své ženské výzvy a pracuješ na nich, super, současně s tím je potřeba se seberealizovat. Máš velké množství aktivní energie Roviny dovednosti, navíc jsi 8 Země, pro tebe je seberealizace stěžejní. Protože pokud neodvádíš pravidelně tyto silné energie, obrací se proti tobě a způsobuji blokace, a tam kde energie volně nemůže proudit přichází bolest a nemoc, jako upozornění, kde děláme chyby. Přečetla sis o duchovní příčině migrény a článek o migréně? Ty máš izolovanou devítku a chybí ti pětka, hodně řešíš věci v hlavě, vše příliš analyzuješ, rozebíráš, ale nemáš odvahu udělat ten první krok a začít něco dělat reálně jako čin, akci. Je to tvoje výzva donutit se ten krok udělat. Potřebuješ najít něco, co tě baví a naplňuje, a dělat to každý den. Přidat nějakou fyzickou aktivitu, něco dělat rukama, sport, pohyb, jít na kolo, spinining, prostě tu energii dostat ven. Jinak se kumuluje a způsobuje bolesti hlavy, protože ty řešíš vše v hlavě. K těm doplňkům vitamín C bych zvýšila na 2-1-0, Noni alespoň 3 lžíce denně, můžeš v případě migrény i 3 x 3 lžíce, ulevuje i od bolesti, Strong Bones 2-2-2,  koenzym – Mega Q10 zvýšit na 1-1-1, při migrénách je potřeba větší dávkování, než prevenci. A buď trpělivá, je to jak píšeš, nevyřešíš všechno za 3 měsíce, ale zvládneš to, jsi šikovná. Podívej se na Akademii celostního zdraví na Přijímat je láska, je pro tvůj prvek země. S láskou empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?